Ohlédnutí 2012

Kaitersberg trochu jináčvíce...
20.10.2012 - Simča, Petra, Iva, Marian, Petr, Martin
21.10.2012 – Danča Macho, Iva, Marian


Inverzní předpověď je pro Kaitr ideálem. To, co se nám vynořilo před očima nemělo obdoby a duševní opilost odbourala všechny. Marian a já jsme se tu zbourali i v neděli. Danča toho taky moc nevydrží. Šla do kolen hned na hřebeni, později se svalila do mechu a bez hlesu zírala na moře z oblak. Jóóó a to vše patří k lezení a já jen děkuji, že………………………
 
Paklenica - republikový výjezdvíce...
07.-12.10.2012

David, Pavel, Pavel, Iva, Hynek + 2 skvoteři Vláďa, Iva
Hradec, Frýdlant, Náchod, Liberec, Písek, Brno


Nalodění v sobotu večer je v Hradci a Brně, výsadek v apartmani Kvasula za mimosezonní cenu.
Následuje zahnízdění, odpočinek výkonného řidiče Davida a odpoledne vzájemný oťuk ve skalách. Kostky jsou vrženy: s kým (já s pardem Pavlem), co, kdy a konec všem stejný, v 18h u auta.
 
Svatojanská noc na Bořnivíce...
Svatojanská noc na Bořni

23.-24.6.2012
Marian, Martin, Iva


V létě sem údajně jezdí jen játra. Hmm, mohu být i játrem když je dobře. Cestou jsme přítomný u havárie na křižovatce. M.+M. řídí dopravu než…….sanitka, policajti, hasiči, vrtulník a osud.

Bořeň je nádherný masiv. S nýty se tu šetří, takže co máš, to na sebe navěs a žij svůj život.
 
Babí léto na Kreuzfelsenvíce...
Minulou sobotu Klíšťata s vidinou možná posledního pěkného víkendu zaútočily na Kreuzfelsen.

U nás krásně, po cestě pekárna s koláčky, u Javoru se stáhla mračna, ale u Kaiteru opět slunečno. Před polednem jsme rozbili základní tábor a pomalu se vrhli do stěn. Byla to krása, jen nestát ve stínu. U vršku fičel severák a paprsky podzimního slunka nás příjemně olizovaly.
 
Slunce + Hochkönig - Torsäule - Südwestwandvíce...
Slunce + Hochkönig – Torsäule – Südwestwand

Asterix und Obelix VII-/250m
Golden Ladies VII-/250m
Nebeltanz VI+/210m


6.-9.9.2012

Jsou stěny, které uvíznou v hlavě a tuhle ploutev jsem míjela ve 2006 kolem Velikonoc. Nýty se blýskaly ve slunci a v nádherné plotně byli dva lezci. Je to stěna, která se dá lízt po celý rok. Přeju si……..
 
Klíštěcí nájezd na Prachovvíce...
Z původně plánovaného výletu komornějšího ražení se opět stal spíše nájezd Klíšťat. Byla to ale vydařená akce, jak lezecky, tak dalo by se říci kulturně-společensky.
 
Švýcaři východu ve Valle dell´Orcovíce...
Loňská lezecko-turistická výprava do Valle dell´Orco měla svoje kouzlo, a i nějaká práce se tam odvedla, takže se i letos poskládalo pár rudlařů s cílem pobejt zas na pohodu v těhlech evropských yosemitech a dobýt něco místních spárových, plotnových a stěnových klasik.
 
Dachstein Südwand - Steinerwegvíce...
Dachstein Südwand – Steinerweg
4-4+,5-/ 850m / 24dýlek


26.-28.07.2012
Peky + Iva vítr

Přeju si……. + přeju si i tuto cestu klasiků.

Peky, je třeba si vzít dovolenou, je třeba vyrazit když…… (mluvíme o tom tři roky). V předpovědi jsou tři dny bez srážek, z toho druhý den ideál. V den odjezdu je už jen ideál = jeden den, takže jedem.
 
Pískomil na horáchvíce...
Pískomil na horách
Základna Hofpürglhütte + blízké...


5.-8.7.2012
Richard, Kuba, Iva vítr
-Jóó, já tam potřebujůů, já tam musíím, já tam patříím a mám tam pytel. Z parkoviště je to jen 40minut na chatu.
-Hmmm, nechci chodit, chci líízt.
-No dyť jóó, tam je to ideální, uvidíš, věř mííí. Jsou tam nádherný cesty. Hele……
- Hmmmm, to vypadá dobře.

5.7. Seznamka v Kletterngarten u chalupy, odpoledne kroupy do hlavy
 
Prachovvíce...
Víkend opět patřil klíšťatům. Hrozilo vysoké riziko kousnutí. Aktivita na desítce. Typickým biotopem klíštěte jsou listnaté a smíšené lesy a porosty křovin s bylinným patrem, zejména jejich okraje, dále porosty na okrajích vodních toků. Často se klíšťata vyskytují i v parcích, zahradách a na neudržovaných pastvinách. Typickým biotopem klíštěte píseckého jsou Jickovice, lezecké centrum a Frankenjura. Několik jedinců se ale tu a tam zatoulá i do rizikovějších oblastí. Tentokrát na troud vyprahlý Prachov. Zahájen v pátek večerní rozlezením na Richelieu a následný pokus o osvěžení v Parkhotelu Skalní město. Asi jsme všichni vypadali už první večer jako po pěti dnech ve skalách. A tak paní servírka nekompromisně naznačila že už je pozdě, a že budeme zavírat, a že žádný pivo se tedy dnes už roztáčet nebude. Potom se ale ve dveřích objevil poslední příchozí, Joskin. Tý přísný paní okamžitě došlo, že tenhle člověk s vizáží ruzyňskýho recidivisty, možná zrovna před chvílí uškrtil čtyři důchodce, a nad pátou obětí se už dvakrát rozmýšlet nebude... tak nám raději jedno nalila. Dobře,díky!
 

<~1~2~>