Ohlédnutí 2007

Dachstein skialprelax 27.12.-30.12.2007více...
Iva, Raďas+Marťové z Plzně



27.12.2007
Chtěla jsem a proto jsem i musela. Jupííííí, v 5h Baruška červená vybírá posledního z hnízda. Hm, chválím za dochvilnost, to mám ráda.
 
Gosaukamm 1.12.-2.12.2007více...
Klíště + Pavouci + čubička Bára + pan Hajásek.


Počasí je nejisté a mě je to buřt, hlavně, že budu v horách. Sraz ve 4h v Č.B. se povedl. Posádka pochrupuje, řidič řidičuje. Svítá a sluníčko nás olizuje.
 
Out of Madagascar I.více...
Jakoby to bylo včera! Někdy na jaře jsem po delší době opět potkal strakonickou Zrůdu a jeho první slova byla: „Viděls na Lezci tu stěnu na Madagaskaru? Benešáci tam udělali novou cestu, to by byl zářez!“ Pár dnů na to byly na světě letenky do Antananariva a výprava ve složení Gogo a tři slovenští morgoši (Šaky, Ogy, Alky) mohla již brzy odcestovat. (Ano - bez Zrůdy, což mě dodnes nepřestává mrzet, ale práce je práce nebo spíš Metrostav je Metrostav).

Léto uteklo jako voda, z naplánovaného speciálního tréninku sešlo a bylo tu 4. září – odlet! Po 12-ti hodinách ve stroji následovala celní prohlídka, poté dva dny dalšího cestování a jsme v našem novém domově, v Campu Catta, v místě, které se po několik následujících týdnů stane našim novým útočištěm. Jsme na konci a na začátku cesty zároveň! Je temná africká noc, ale přesto je vysoko nad námi vidět obrys masivu Tsaranoro.
 
... ZIMA PŘIŠLAvíce...
Letošní rochnění se v bílé hmotě začalo trochu dříve, než jsme čekali. Čtvrteční schůze byla plodná, na sobotní akci je 5 zájemců. V pátek večer doladíme detaily – jako kdy odjíždět, kdo vezme káru a tak.
 
Podzim skončil...více...
Není to tak dávno. Byl krásný podzimní den. Klíšťata i jiná lezecká havěť se pomalu sjížděla do Jickovic. „Dober!“ „Lezu!“ „Padám!“ Ozývalo se z různých stran. Všichni se snažili dohnat to, co nestačili během lezecké sezóny. A každý si v duchu říkal: „Co když je to letos naposled?!“
 
Až usnou lesy hluboké a lidská blbost k tomu...více...
tu v prdel kopnem zelený a zalezem si znovu.
Nostalgickoretro přehled cest na Oslově-Krkavčina,pro volnomyšlenkáře, básníky, prozaiky, magory, náměsíčníky, nevohnuté i ouplně normální.

Zleva:

GRAVIDITA 6- křepce lámavým vhloubením / vlevo krásné plotny / jištění vlastní.
17.9.1983.J.Novák,I.Bačina.M.Říha.

PŘEDPOSLEDNÍ BLUES 7 vpravo od zářezu kompaktní plotnou k první skobě / jediné / asi 10 m.poté svižným sokolem.
18.9.1985.S.Glejdura.J.Novák.

MAMUTÍ NAPAJEDLO 6+ noblesním převískem do prstové trhlinky/skoba/a nyní sokolíkem,nebo ještě více vlevo pilířkem ke slunci.
17.3.1984.J.Zachariáš.J.Osvald / Cikán / J.Novák

KRAKATIT 7 středem stěny možná je to spára,pod převis, hup,a luxusní puklinkou nejištěno / krásný rozhled/na turistickou wegu.
18.7.1983.J.Novák.I.Bačina.

ŽULOVÝ RING 6 pravou hranou skalnímy antischody / jištění vlastní / no...vlevo nedotčené plotny.

17.9.1983.I.Bačina.J.Novák

SAVANA Honza.N.
 
Další lezecká oblast nad Otavou !!!!více...
Bohužel nebude….
Dvacet let rezavěly skoby v zapomenuté skalní stěně nad Otavou u Oslova. V poslední době náš Guru, přemožen nostalgií, vysílal signály do okolí, že je na čase tuto stěnu znovu objevit, vyčistit a moderně odjistit, protože už všude byl a skoro všechno přelezl.
 
20.10.2007více...
Po páté přijíždí pozvaní. Pomalu plní Pepovo prostory. Přípitek plní parádní poháry. Pepa přináší pokrmy. Potom potmě probíhá poutavá prezentace. Přijíždí přátelé. Připravují produkci. Pozor – přichází první píseň. Pak pomíjí potřeba povídat. Pařba pozvolna převládá. PODÍVEJTE!
 
Svatba Romario+Zuzkavíce...
L.P. MMVII

Byl jednou jeden hrad a ten byl zván Zvíkovem. Zde byli oddáni za přítomnosti píseckých Klíšťat Romario a Zuzka. Byl to krásný den všem, co tomu tak chtěli. Chtěli všichni a tak tomu i bylo.
 
Roman a Zuzana Vojtěškovivíce...
ANO ANO zaznělo z úst obou, všem se radostně ulevilo a oči zalily slzy...
Dosáhli jsme vrcholu, abychom mohli vidět ten další, který je za ním a který nás teprve čeká.
 

<~1~2~3~4~5~>