Poslední šoty z akcí

KOLEM ČECH 2005-2008více...
Kruci, to to letí
Ohlédnutí za čtyřmi ročníky pochodu kolem Čech.
Tenhle nápad jsem nosil v hlavě dlouho. Od mládí pilně pracuji na tom, abych poznal svět, ale ve chvíli, kdy jsem se trhl od rodičů, s nimiž jsme cestovali po Čechách v rámci občasných výletů do Krkonoš, na Mělník, Prahy, ojediněle na rekreace a výlety s ROH (kdo neví, co to je ať se zeptá), jsem z Čech poznával jen lezecké oblasti a lyžařské terény.
 
Himalaje - Nepálvíce...
Himalaje - Nepál

z Tumlingtaru do Lukly

5.10.2008 – 4.11.2008

Je to poznání krásné země, lidí a máme se co učit. Až pod Meru jsme šli oblastí kam cestovky klienty netahaj asi i proto ta čistota duší. Celej trek byl pro mě pocitově silnej šálek, kterej stále dopíjím.


Jsme dvě skupiny a část treku jdeme společně.

I.skupina: Jožka – guru expedice, Olča – zdravotní šamanka , Vojta – výkonnostní šaman (příprava 0, potrava-cigára, pohodář 100% ) , Libor (pochodující s GPS v hlavě – věděl vše) , Jirka – vědec přírodní, Tom – ekonom expedice, Martin – tažný motor, Pavel – můj stanový parťák a já (človíček co se snažil a musel si přiznat, že je ženská co občas potřebuje i pomoc.

II.skupina: Helča, Honza, Lukáš – všichni mé druhé já a Míla – stále vše fotící se vraceli z Makalu Base Camp stejnou cestou zpět do Tumlingtaru.

Měli jsme šerpu Temba a postupně plánovaně ubývající 8,6,4 nosiče (4 byli od Makalu Base Camp).
 
Nose2více...
Jeste par fotek ze spoda z udoli na kluky rychlosipaky od yosemitskyho fotografickyho esa toma evanse.
cervena fliska1 - gogo
cervena fliska2 - tomas
cervena fliska3 - honza
 
Nosevíce...
Pár fotek z Nosu..
 
Poslední mušketýři Athos a d’Artagnan – díl 2. Dobytí Bastily Arcavíce...
Jak už to bývá u našich hrdinů zvykem, nezahalí a řádně lijou s myšlenkami na přenádhernou cestu za sluncem jižních italských hor a setkání s hordou krvelačných potem zmlácených nepřátelských metrů vertikálního plazení.
 
Poslední mušketýři Athos a d’Artagnan – díl 1. Bitva u Steyruvíce...
„Je mi úplně blbě a jsem úplně zhroucený, je to prostě v prd…“ sděluje plačtivým a zoufalým hlasem Athos. Do Francie jsme jenom tři,…, už jsem obvolal mraky lidí, ale nemůže nikdo.
d’Artagnan s klidným hlasem, ale zklamaně dodal, „no co se dá dělat, zkusím také volat a někoho sehnat a uvidíme…“
 
Měsíc Dachsteinuvíce...
Südwand Pichlweg IV/700m

6.-7.9.2008

Alča, Bogo, Martin, Joskin, Iva

Jedeš? Copak můžu říct, že ne? Je to cesta, co mám v plánu a hle vono je to tu. Počasí na sobotu paráda, neděle trochu hůř, ale to nám je už buřt.
 
Schneebergwand + Dachstein z Adamek Hüttevíce...
29.-31.8.2008

Terezka, Raďas, Zdenda, Iva

Raďas má jediný možný termín, kdy vyrazit do hor. Rosný bod v pohodě, Zdenda si uzrál večer, den předem, Terezka je jasná, já samo taky a to se nedá potom ničím zastavit.
 
S Giantem po francouzských Alpáchvíce...
Letošní sezónu lezení flákám. Ale mam tady krapet inspirace z francouzských alp nejen pro příznivce cyklistiky.
V pátek ráno valim s kolem a velikym báglem na nádraží a vyrážim směr Plzeň, kde mě odpoledne nalodí autobus. V sobotu v sedm ospale vystupujem na parkovišti v Chamonix – motá se mi hlava a kladu si obligátní otázku – mam já tohle zapotřebí? Dopoledne věnujeme prohlídce města a když už jsme tady – je to jasný – musíme vzhůru (tentokrát ještě lanovkou) na Aiguille du Midi – zářivě modrá obloha, Mont Blanc na dosah – nálada se zlepšuje... Odpoledne sedáme na bicykly a testujeme první alpské kilometry – ovšem pro dnešek je profil trati ještě hodně pohodový – pár stovek výškových metrů sice musíme zdolat, ale brzdové kotouče se taky rozpalují. Navečer se v kempu setkáváme s autobusem a bagáží...
 
Bernské Alpy 9.7.-18.7.2008více...
Karban, šachy, minové a lavinové pole

Potřebuju si vyzkoušet plnou polní do Nepálu včetně testů mé výbavy a o potřebě zdrhnout zase do hor nemluvě. Domluva s Crosbym je rychlá. Odjezd, koho a kde naložím je taky jasnej, takže, Baruško---hyjéé.
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>