Poslední šoty z akcí

Matterhorn?více...
Ne. Vše jináč.Jó, ti skalkaři, vytahnout je do hor je dřina. Uvažuji i o průvodci. Ááále přece jen Raďas, Vašík, Zdenda kývli. Jupíííííí. Někdo je připraven, já chtěla víc. Proto i kurz lezení v Tatrách, který jsem nazvala „Rambo 8“.

Vybrat termín pro Matterhorn nebylo lehké. Kluci museli nahlásit dovolenou dost předem. Jediné, co nám mohlo nahrát byl úplněk. Takže týden 5.-13.8.2006 jedem.


5.8.


Cervinie, 14 hodin autem, 1050km. Přijíždíme před 18h. do městečka. Matterhorn je krásně nasvícen sluncem, nasněžen čerstvým sněhem a vrchol samo v mracích. Na pohled nádhera, na výstup hrůza. Jdeme na I. a již na dveřích je cedule, že bivak je zavřený a výstup je zakázán. Od h. vůdce se dozvídáme, že je to nejméně na týden. Přejíždíme do kempu v Gressoney. Další plán byla Monte Rosa. Nu což, můžeme tam pobýt více dní.
 
Flachfeld a Hochkönigvíce...

Vašík, Raďas, Horst, Yeti


Plán – v sobotu ferata, přespat na Matrashausu a v neděli dolu normálkou.

Realita – chata je plná

Nevadí – jedem

 
Sokolčí z mého pohleduvíce...

15.7.2006


7 cest

1 bobřík odvahy ( cesta P. Konečného). No kdo to asi vyhecoval? Hecíř!!!

Aktéři : Vašík, Luky, Honza, Roman D. a moje vytahaný tričko.

 
Zillertalské Alpyvíce...
Dvojka Vašík + Zdenda, dvojka Raďas ( rejža ) + Iva.
3.7.2006
Jupí, jsme naloženi, čas 6.30h. Cílíme směr Mayrhofen. Barušku (auto) necháváme na P v Breitlahner ve 13h. Batohy na hrby a hurááá do hor. Jo, už v tom zase lítám a je ze mě duševní opilec. Jako základna je zvolena Berliner Hütte. Vím, že je to stará chata z roku 1879 ve 2044m. Je to však víc. Její interiér je zastaveným časem plným pohody a historičnem. Dolaďujeme pivkem a šup do pelechu.
 
Armagedon vs. Steyrvíce...
Podle Mudr. Kučery přednosty Semilské ORL a uznávaného hvězdopravce, měl nasta v pátek ze 7.7. na 8.7. masivní posun zemských Ker (výměna Evropa-Afrika); nešťastná to konjunkce Jupiteru a Pluta. Proto jsme bleskově zaměnili Frankenjuru za Ennstal a zkrátili pobyt v očekávání nejhoršího.
 
Hrátky v Bechynivíce...
22. 7. 2006. Zúčastnění: Honza, Roman, Luky, Káťa, Petr, Billy, Lenka, Ondra. Nezúčastnění: Pampoš
Po třídenním náročném pochodu hustou bechyňskou džunglí dorážíme na pokraji vyčerpání ke vznosným příbřežním masivům.
 
"Přátelé, kamarádi..." - víkend v Tisévíce...
24.6. Dalšího z pravidelné série relaxačních pobytů ve skalním městě se zúčastnili: Luky, Káťa, Roman & Roman, Blanka, Margita, Raďas, Petr, Ondra.
 
Paklenice květen 2006více...

6.5. 2006 – Odjezd „modrého ďábla“, „stříbrného bleska“ a „červené rakety alias růžového pantera“


Plán odjezdu v 6 hodin, stanoven po kompromisu všech členů výpravy, sraz na benzínce, nasedat vyrážíme. Cesta dobrá, všichni se těšíme, nálada dobrá, kdy už tam budeme.Míjíme České Budějovice dojíždíme na Rakouské hranice. Červená raketa se vrací pro své pasy, bo prý Chorvatsko není členem Evropské unie, jaksy.Petr: „tady modrý ďábel zdraví stříbrnou raketu“ … „už tam budem?“Cesta ubíhá, svačiny se konzumují, posilovače ducha se popíjejí, část posádky, více než část jiná se těší, kdy už tam budeme, tatáž část posádky tvrdí že v autě nemůže usnout.
 
Jickovické přelaněnívíce...
Jak to všechno bylo....
Nabízím vám krátké ohlédnutí za nezapomenutelnou akcí, která o tomto víkendu proběhla v Jickovicích. Myšlenka na uskutečnění vznikla, jak jinak, v hospodě. A protože Klíšťata jsou opravdu akční - co se jeden víkend vymyslelo, tak se hned další realizovalo. Následující obrázky vám přiblíží, jak to vše probíhalo.
 
Finále 2006 - II.částvíce...
Zápisky z palubního deníku – 2. část
Den pátý – středa
Ráno je nezvykle dusno a docela zataženo. Vypadá to, že bude každou chvíli pršet, ale naštěstí to vydrží až do večera. Kemp opouštíme v poledních hodinách. Zajíždíme do marketu a míříme k námi vybranému monumentu Monte Corno. Zastavujeme na prašném parkovišti, bereme cajky a pomalu stoupáme vzhůru pod stěny. Cestou obdivujeme velké porosty rozmarýnových keříků, jejichž vůně nás příjemně obklopuje. Jsme pod stěnou. Vybíráme cesty a začínáme lézt. Cesty jsou pěkné s poněkud vzdušným výhledem do údolí. Tentokrát se naše výkony začínají posouvat o něco výš. Vašon přelézá impozantní čtyřicetimetrový převislý pilířek za 6c+. Cesta byla tak převislá, že při slanění musel Honzovi asistovat Radek – stejně Vašon skončil v hustém porostu.
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>