Poslední šoty z akcí

Dolomity+Arcovíce...
30.6.-7.7.2007
Zdenda Z., Vašík, Raďas, babi Iva


Fšude fujtablový počasí, dovolená nahlášená rok dopředu a plány tam kde pětiletka s RVHP. Trochu trhlin v mračnech mají Dolomity. Tak hurá směr Passo Sella.
 
Za sněhem do Afriky IIIvíce...
Tak jak, přátelé, snesete ještě jednu dávku Afriky? Tentokrát to nebude o sněhu, ale o tepličku a oceánu. Děkuji za trpělivost, fakt poslední díl.
 
HROZBA SKAL: KLÍŠŤATAvíce...
„Klíšťata útočí. Klíšťatům se daří. Začíná sezona Klíšťat. Politiky na dovolené trápí vedro i klíšťata. Co všechno mohou způsobit klíšťata?“ To je jen malá ukázka titulků, které se na nás denně valí z novin, internetu, rádia i televize. Co je na tom pravdy? Jsou klíšťata opravdu tak nebezpečná? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali u odborníka na slovo vzatého – biochemika z Parazitologického ústavu Akademie věd.
 
Dovolená v Ádrstrachuvíce...

Objektivní fotoreportáž aneb vyvrácení či potvrzení mýtů o lezení v Adršpachu


FARAON-Sedmá dynastie-VIIIa


4 kruhy, 45 lezeckých metrů, 1 štand
 
Lezo na Biskupskou čepicivíce...
25.5.-27.5.2007
Grosse Bischofmütze 2455m á Niederes Grosswanndeck 2369m
Vašík, Zdenda, Ondra, Raďas, Iva

Vše je na hraně. Počasí nejisté a my jsme tři. To je teda dilema. Jo, jo, doba zrání je mnohdy důležitá. Počasí je čitelnější, hrozí jen bouřky z tepla a nás je pět. Uf, to se mi ulevilo. Z Písku vyrážíme v pátek v 17h směr Salzburg, Radstadt. Po hodině jízdy jsme ve slejváku trvaláku a stěrače máme zapnuty na blázinec (tak to říkával můj dorost). Za Filzmoosem láduju automat mýtným (4,5Eura). Přestává pršet a u Hofalmu neprší vůbec. Na noc jsme zalehli v otevřené stáji. Je jasno a hvězdy.
 
Za sněhem do Afriky II.více...
Výlet 3. Lake Nakuru, Mount Kenya
Před odjezdem do hor jsme brzy ráno zajeli kousek za město do NP Nakuru. Neuvěřitelná paráda. P2t kilometrů za městem velkým asi jako Budějovice, kompletní zoologická zahrada jen bez ošetřovatelů, výběhů a mříží. Kolem jezera daleko se táhnoucí rovina, z jedné strany se zvedají skalní útesy a prales. Zvířata jsou vidět z velké dálky a z křižujících auťáků si nic nedělají. Během dvou hodin jsme viděli téměř všechna velká zvířata. Hlavně nosorožce. Jediný park, kde jsme je pozorovali a že byli sakra blízko.
 
KÁMO, DOBERvíce...
Jistě jste si v poslední době všimli, že s námi stále častěji jezdí „kámo“. Byl v Tisé, v Hollentalu, na Kozelce, v Jickovicích a já nevím kde ještě. Rozhodli jsme se, že tuto tajemnou postavu vyzpovídáme a dozvíme se víc o jejích úspěších, ambicích a snech.
 
Expedice na Starostuvíce...
7.5.2007
Honza S. Roman D. Blanka D. Petr H.
Fotografický tým se omlouvá všem zúčastněným i nezúčastněním za špatnou technickou vybavenost, tímto foto dokumentace končí, vrcholové foto zůstane vryto pouze do našich pamětí.
 
Za sněhem do Afriky I.více...
Za sněhem do Afriky
I.
Musel jsem si náš výlet do Afriky nechat v hlavě maličko uležet a věřím, že s trochou odkladu se snáze oprostím od zbytečných podrobností.
 
Jak na klíšťatavíce...

Tak,jak jste se měla .milá Klíšťata, o nádherném, dlouhém víkendu 27.7. - 1.5.2007. Já skvěle. Celé ty dny jsem jezdil do Prahy a snažil se absolvovat kurz první pomoci. Byl určen zdravotníkům, nebo široké veřejnosti. Jedinou nevýhodu to mělo, že bylo opravdu nádherně a bylo by lepší se pohybovat někde po vertikále, nebo ještě na sněhu a ledovci.Jinak doporučuji všem. Praktická cvičení, dlahování, postup při dopravní nehodě. Pejskaři v parku Folimanka neveřícně kroutili hlavami, cože se to tam na podělaných trávnících dá taky provádět. Při simulaci hromadné dopravní nehody se dokonce dostavila bdělá policejní hlídka.Naštěstí je vrchní školitel doktorem na pražské záchrance. Elegantně vše vyžehlil.Na závěr jedna praktická rada, jak se chovat, když se nám na tělo přisaje náš maličký jmenovec:
Vytrhnout pinzetou nebo seškrábnout (nehtem,nožem)
Žádný sádlo, olej, mýdlo, žádný kroucení doprava, doleva, žádný pálení nad sirkou, mačkání mezi nehty. Utopit v dezinfekci a vyhovit.
Kdo není očkovený proti klíšťovce a každý večer se prohlédne, případné malé kámoše odstraní, nemusí se ničeho bát. Malej hajzlík do nás ty jedy naplive nejdřív po 8 hodinách.Tohle a jiné jsem se dozvěděl. Možná, že všechno víte a umíte, ale zkusit si to skoro na čisto, je jiný kafe.Takže ,kdybyste se náhodou někdy chtěli zdokonalit v první pomoci, doporučuji.
www.zdrsem.cz Výuka první pomoci zážitkem
Mirek Novotný

 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>