Poslední šoty z akcí

Bezdomovci na parkovištivíce...

aneb završení ledové sezóny ve Felbertaurenu


23.2.08 - 24.2.08
Poslední akci letošní sezóny provázely od začátku organizační těžkosti. Po dlouhém a složitém domlouvání jsem se už vzdal vidiny ledů a souhlasil, že pojedu pouze na lyže. Pak se do toho opřel Gogo a výsledek je tento víkend.
 
Zprávy z Burgundvíce...
Hlásím se poprvé od svého útěku za hranice na stránkách Klíšťat. Až nyní jsem se dostal k činnostem, které vzdáleně připomínají horské sporty a tak se mohu podělit o zážitky ze skialpu v Alpách. No, ony to jsou spíše Alpičky, je to přímo nad Ženevským jezerem, za dobrého sněhu dojedete až do vody z výšky tak 2200metrů.
Oblast se jmenuje Chablais, krajina a hory podobné Julkám, nebo Wettersteinu. K těmto kopečkům to mám nejblíže, asi 320km, většinou po dálnici, takže za tři a půl hodiny v pohodě. Šamonice jsou už pak jenom 80km, to někdy příště.
 
HOCHKÖNIG 2941m skialpyvíce...
26.1.2008

Někdo má volání divočiny, já mám volání hor a to pak musím. Nejsem v tom sama. Podmínky příznivý, auto plný, odjezd ve tři ráno ze vsi. Crosby z Plzně přijíždí v pátek večer a spí u nás, Ropák z Prahy nás zamořuje až ráno a Raďas se svým koněm Pepou je u nás na čas.
 
Hinterstoder – slunce, sníh, vichřice, mlha, déšťvíce...
Konec ledna jest pro hospodáře vždy obdobím nejpříhodnějším pro podnikání rozmanitých výprav-tehdy není nutno neustále převracet v kapse každou minci před jejím vydáním – členové oddílu přeci jen mají pochopení... A tak tedy – vzhůru do hor!
 
Dachstein skialprelax 27.12.-30.12.2007více...
Iva, Raďas+Marťové z Plzně27.12.2007
Chtěla jsem a proto jsem i musela. Jupííííí, v 5h Baruška červená vybírá posledního z hnízda. Hm, chválím za dochvilnost, to mám ráda.
 
Gosaukamm 1.12.-2.12.2007více...
Klíště + Pavouci + čubička Bára + pan Hajásek.


Počasí je nejisté a mě je to buřt, hlavně, že budu v horách. Sraz ve 4h v Č.B. se povedl. Posádka pochrupuje, řidič řidičuje. Svítá a sluníčko nás olizuje.
 
Out of Madagascar I.více...
Jakoby to bylo včera! Někdy na jaře jsem po delší době opět potkal strakonickou Zrůdu a jeho první slova byla: „Viděls na Lezci tu stěnu na Madagaskaru? Benešáci tam udělali novou cestu, to by byl zářez!“ Pár dnů na to byly na světě letenky do Antananariva a výprava ve složení Gogo a tři slovenští morgoši (Šaky, Ogy, Alky) mohla již brzy odcestovat. (Ano - bez Zrůdy, což mě dodnes nepřestává mrzet, ale práce je práce nebo spíš Metrostav je Metrostav).

Léto uteklo jako voda, z naplánovaného speciálního tréninku sešlo a bylo tu 4. září – odlet! Po 12-ti hodinách ve stroji následovala celní prohlídka, poté dva dny dalšího cestování a jsme v našem novém domově, v Campu Catta, v místě, které se po několik následujících týdnů stane našim novým útočištěm. Jsme na konci a na začátku cesty zároveň! Je temná africká noc, ale přesto je vysoko nad námi vidět obrys masivu Tsaranoro.
 
... ZIMA PŘIŠLAvíce...
Letošní rochnění se v bílé hmotě začalo trochu dříve, než jsme čekali. Čtvrteční schůze byla plodná, na sobotní akci je 5 zájemců. V pátek večer doladíme detaily – jako kdy odjíždět, kdo vezme káru a tak.
 
Podzim skončil...více...
Není to tak dávno. Byl krásný podzimní den. Klíšťata i jiná lezecká havěť se pomalu sjížděla do Jickovic. „Dober!“ „Lezu!“ „Padám!“ Ozývalo se z různých stran. Všichni se snažili dohnat to, co nestačili během lezecké sezóny. A každý si v duchu říkal: „Co když je to letos naposled?!“
 
Až usnou lesy hluboké a lidská blbost k tomu...více...
tu v prdel kopnem zelený a zalezem si znovu.
Nostalgickoretro přehled cest na Oslově-Krkavčina,pro volnomyšlenkáře, básníky, prozaiky, magory, náměsíčníky, nevohnuté i ouplně normální.

Zleva:

GRAVIDITA 6- křepce lámavým vhloubením / vlevo krásné plotny / jištění vlastní.
17.9.1983.J.Novák,I.Bačina.M.Říha.

PŘEDPOSLEDNÍ BLUES 7 vpravo od zářezu kompaktní plotnou k první skobě / jediné / asi 10 m.poté svižným sokolem.
18.9.1985.S.Glejdura.J.Novák.

MAMUTÍ NAPAJEDLO 6+ noblesním převískem do prstové trhlinky/skoba/a nyní sokolíkem,nebo ještě více vlevo pilířkem ke slunci.
17.3.1984.J.Zachariáš.J.Osvald / Cikán / J.Novák

KRAKATIT 7 středem stěny možná je to spára,pod převis, hup,a luxusní puklinkou nejištěno / krásný rozhled/na turistickou wegu.
18.7.1983.J.Novák.I.Bačina.

ŽULOVÝ RING 6 pravou hranou skalnímy antischody / jištění vlastní / no...vlevo nedotčené plotny.

17.9.1983.I.Bačina.J.Novák

SAVANA Honza.N.
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>