Poslední šoty z akcí

Marmolada - Královna Dolomitvíce...
Původní plán odkládáme na jindy – jen ve dvou na Badile jet nechceme a navíc zjišťujeme, že Tomáš a Buči by jeli radši na Marmoladu. Slovo dalo slovo a tak v sobotu 18. 7. vyrážíme. Tomáš si sehnal parťáka ze Strakonic, aby mohl lézt Moderní časy (7+) a nám nezbývá nic jiného, než lézt ve třech. Náš cíl – Don Quixote (6+).

Někdy odpoledne parkujeme auto nedaleko městečka Malga Ciapela (1475m.n.m). Přebalujeme batohy, debatujeme co vzít a co ne. Poté vyrážíme na chatu Falier. Odtud krásně vidíme na jižní stěnu Marmolady a přestáváme věřit, že zítra začneme lézt – horní polovina je mírně pod sněhem a dolní polovina dost mokrá. Nemáme chuť být ještě vzhůru a tak uleháme do svých spacáků v jeskyni asi 15 minut od chaty. Čeká nás příjemná noc ve 2100m.n.m.
 
Objev na Zábrdívíce...
Ahoj!
Podávám zprávu o tom, co jsme objevili minulý víkend, když jsme se vydali lézt k Zábrdskýmu mlýnu. Věnováno Honzovi, protože mi uháněl, abych příspěvek vložil, a protože nám půjčil průvodce do Jury.
No a takhle Honza stoupal!
 
Milá maminkovíce...
Milá maminko,
tak si představ, že minulý týden mi volal náš hodný strýček Roman, ať s ním jedu na výlet. Do Ádru. Nejdřív se mi nechtělo, ale když strejda řekl, že tam bude pěkně, že mě vezme do toho veleslavnýho panelákovýho sídliště v Teplicích a Adršpachu a že mi to tam všechno ukáže a že mi dovolí dát si večer něco dobrýho na zub a že prostě všechno zařídí, tak jsem byl strašně moc rád a řekl jsem že jakoby s ním pojedu.
Večer před odjezdem jsem si raději zašel za kamarády z debatního kroužku Restaurace Na Rudě, a povídali jsme si víc než jindy, to pro případ, že by všechno bylo přeci jen než strejda Roman říkal.
Cesta tam byla moc zajímavá, hlavně protože všude překážely ty popadaný stromy, každou chvíli nás vezli autobusem,místo vlakem a nejvíc jsem se nasmál, když do toho záchrannýho vlaku zapoměli vzít do busu hlavně toho pána,co řídí lokomotivu a museli se pro něj vracet. No,ale po šesti hodinách už jsme se radostně objímali se strejdou Romanem pod těma vysokánskejma skalama.
 
Dan Osman (test vložení videa z youtube.com)více...
Udělal jsem si trochu času v práci a podíval se na možnosti zviditelnění videíí na našich stránkách. Uvádím několik příkladů, jak to může vypadat.

V první řadě jde pouze o odkazy na jiné stránky, kde je video uložené, takže na náš web se nic neukládá (tedy žádné video).

Za další pak je potřeba znát princip, kde videa uložit a jak získat na ně odkaz. Každý web, kde se videa ukládají, poskytuje odkaz na toto video v růzbýc podobách, kderé stačí uložit jako prostý text, odstavec, do vašich článků.
 
Pan Krupičkavíce...
Ve čtvrtek 7.května na Bradech u Jičína měl pohřeb Vladimír Krupička, pan horolezec, kterého jste měli možnost někteří z Vás také poznat.
Jeho chaloupka pod Mouřenínem zůstane zatím opuštěna, ale jak jsem řekl v kapli na Bradech, pokud si někdo posedí na lavici u chaloupky, chvíli se zamyslí, zasní, tak tam někde v sadu, třeba u starého stromu Holovouzského malináče ten Vláďa bude a někde o kus dál jeho stoletá maminka, babička Krupičková.
 
Kolem Čech. Jílové - Rumburkvíce...
Kolem Čech – Pátá etapa
Jílové – Rumburk
7.5. – 10.5. 2009
Dodrželi jsme podzimní dohodu a vyrazili na další etapu hned z jara. Jirka, Eva, Petr, Vláďa a Vráťa začli s pochodem v Jílovém, přes Děčínský Sněžník do obce Maxičky. Já přijel později a tak jsem šel z Děčína přímo do Maxiček podél potoka Ostružník, sešli jsme se v hospodě U dřeváku. Kousek za Maxičkami jsme si ustlali v borůvčí, pohodová noc, ráno tradiční pyromanie, polévka vařená na ohni.
 
Matouš je na světěvíce...
Hrdinové se rodí ve slavné dny. A tak se stalo. Dne 8.5. 2009 v 11:39, v míře 50cm a váze 3,2kg přišel a vybojoval svou první bitvu, vylezl první cestu a svým mocným hlasem donutil všechny kolem sebe plakat. Dali mu jméno Matouš.

Na svoje narozeniny bude mít Matouš i jeho rodiče vždy volno...
 
Frankenjura - nová - bez hledánívíce...
Frankenjura - nová – bez hledání

1.-2.5.2009

Honza N., Raďas, Horst, Adam, Iva
Oblasti:

Hoherfels

Hohe Route

Rifler

Plecher Wand

Hartensteiner
 
A jak jsme vlastně byli, na kopci zvaném Kili.více...
Ahoj, Klíšťata, hanba mě fackuje, jak je to ostudně dlouho, kdy jsme se vrátili z pohodového výletu do Afriky. Nějak se mi to podařilo naplánovat a domluvit přes ten celosvětovej blázinec www. A vyšlo nám to, dokonce za poloviční peníz než od Adventury.
 
VELIKONOČNÍ OSTROVvíce...
Velikonoce jsme strávili v Ostrově. Klíšťata dorazila v hojném počtu - 4 auta, 17 person. Jak jsme se měli, poznáte z pořízené fotodokumentace.
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>