Poslední šoty z akcí

ARCOvíce...
ARCO

Sekce 93 – Iva+Dan V., Honza N., Vašek H., Iva U.
21.05.-25.5.2010

Měsíc dešťů v Čechách, běda.
ÓÓÓ Slunce, je Tě tolik třeba.
Odjíždíme suchou skálu hledat.

Slunce bylo,
bláto nééé.
A my zase lezemééé.
 
Sobotní výlet do západních Čechvíce...
Odjíždíme krátce po půl deváté. Výpravu tvoří : já (řidič), Katka(navigátor a spolulezec), Petr H.(pasažér č.1), Honza N.(pasažér č.2). Cíl je jasný, je to Polínko (zjišťuji, že správně jsou ta Polínka). Cestou zastavujeme v Nepomuku pro nezbytný nákup proviantu. Pak už hladký průjezd Plzní a krátká zastávka na kávu u benziny a jsme v cíli. Nutno ještě upozornit, že cestou z Plzně je důležité věnovat velkou pozornost nedalekému lomu (po pravé straně), poblíž kterého se nachází další světoznámá oblast lokálního významu. Tou je Zlatý potok, který je ideálním lezením pro pohodu.
 
Zimní trápení? Ale ne i trocha radostivíce...
Jaro nic moc, zima jak by smet! No, ale přece nebudu jen nadávat. Zdravím Vás, statečná Klíšťata. Plány na letošní zimu jsem splnil na 50%, to nakonec není tak strašný. Zima byla dlouhá i v Burgundsku. Podařily se mi tři výpady do hor, z toho jen jeden čistě skialpový
 
Moravcovo peklovíce...
Oblast u Zvíkovského mostu přes Vltavu /proti proudu po levé straně/před zatopením výška asi 50 metrů.Cesty udělal kamarád Michal Absolon a spol.z Tábora.Velká možnost další plodné lezecké/nejenom/činnosti.
Panta Rhei Honza Novák
 
Saskovíce...
Sasko
2.4.-5.4.2010


Pavel-skoromístňák, Terka, Zdenda Z., Iva U.
Odhazuji berle a musím, zkusím, prosím, chci. V pátek ještě stíháme do tmy dvě cesty v Ostrově a já děkuji všemi směry, páč koleno je se mnou a já s ním. Těžíme ze špatně špatné předpovědi, páč je i v hospodě volno. V sobotu přejíždíme do Schmilkaer Gebiet. Díky Pavlovi nemusíme řešit co, kde, jak, a kudy, tudy. Takže hup šífem na druhý břeh a do skalního města. Jsem tu prvně a zírám. Hodně lezeme ve třech i 130m dlouhé cesty a já zase tankuju. Terka je vypuštěna do terénu a určitě díky vojenskému výcviku se vždy vrací v pořádku. Spím pod hvězdami, jsem zámotkem a vrací se mi křídla.
 
Má nejkratší zimavíce...
Má nejkratší zima

Bolí mě koleno, do lyží se raději nehrnu. Šmarjá, já ale potřebuju bejt venku. Nádech, výdech, nádech. Zkouším ledolez. Proč jsme pořád ve stínu, proč na mě teče, kolik mám mít rukavic, když je mám mokrý? Prej si je usuš v noci na těle. Na těle, na těle, dobrá, testuju tělo: tělo se ježí a rukavice letí. Stan je houba, spacák je houba, ubrousky jako prkno-takže na prd. A lezení? Teda pardón, ale musím si heknout a přitom tesnout. Safra to mám velikánský bandasky. Nóóó a to vše, aby mi bylo dobře. Vono taky je, takže JUPÍÍ.
 
Zprávy z terénu Gasteintalvíce...
Píp, Píp, Píp, časové znamení ohlasilo šest hodin večer. Poslyšte hlavní zprávy rádia HORO.
RAKOUSKO:
Písečtí lezci zaznamenali přelez kultovního ledu Mordor v Gasteinu. Přelezu se zhostili taktikou sobě vlastní, prvním jištěním byl štand v 45 metrech, kam dolezli všichni chlapci na volno. Ve stěně zanechali jeden šroub na štandu, protože to ještě někdo poleze a je to objeť horám. Chlapci lezli ve třech a na čelbě se pravidelně střídali. Podmínky byly proměnlivé - spíše jarní, led je již častečně ohrožen padajícím ledem ze sousedního Supervizora. Na sestupu si chlapci zadováděli v prašanu místy hlubokém více než po pás.
 
Zimní pozdrav z Tisévíce...
Každý známe Tisou v létě, ale co se tam asi děje v zimě? Po několika sezónách a každoročním plánování zimního výpadu, jsme to konečně viděli na vlastní oči. Stálo to za to, posuďte sami.
 
Telegram z Balkánu [STOP]více...
listopad [STOP] nic na praci [STOP] obratem vyuzit [STOP] kam? [STOP] Balkan! [STOP] autak z Directu [STOP] vypujcenej podnikovej vozataj pan Novas [STOP] virtuos jehlou a niti [STOP] odjezd za tyden [STOP] lezeni a napoje balkanu [STOP]
 
Putování kolem Čech - Lužické hory 14. - 17. 11. 2009více...
Opravdu už nevím, kolikátá to byla etapa,ale Vláďa Vlasák má krásný sešitek, kam to všechno zapisuje.
V sobotu ráno jsme se našli a sešli před nádražím v Liberci. Já si dal rychlý noční přesun z Burgund a ostatní přijeli z Písku. Bez problémů jsme zaplnili „nádražku“ U Konráda, přihlíželi akci „rychlých šípů“, když se jednomu ze štamgastů hned po ránu přihoršilo a auta bezpečně zaparkovali na sídlišti u domu Ondry.
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>