Poslední šoty z akcí

Jedna únorová sobotavíce...
Stále udiveni letošní zimou, jsme hnáni vlastními ambicemi a setrvačností do toho nekončícího lezení. Kolikrát už si člověk přeje, aby nasněžilo alespoň coby alibi…ale prostě nic! Takže jsme se tuhle krásnou únorovou sobotu vydali zase do obligátních Jickovic.
Čisté nebe bez mráčku, blankytná modř, sluníčko vylezlo za kopcem….všechno to vypadá na úžasný den (jen ten jeden stupeň na teploměru a jinovatka na udupané sídlištní trávě připomínají zimu).
S lezením začínáme rozvážně…..Petr zakládá oheň, hovoříme o zásobách jídla, hovoříme o tom, proč mokré smrkové dřevo nehoří, nejmenovaný člen předvádí svou novou pokrývku hlavy (padáme v úžasu nad elegancí a vkusností tohoto doplňku) atd. Jako správní požitkáři čekáme, až na skály zasvítí sluníčko. Pak už se opravdu nedá odolat, a tak slaňujeme a vrháme se do cest. Páni vlevo, dámičky vpravo. Kluci lezou Šavli (vtipně ohodnocenou za 4), pak cosi supermegagiga…(co já vím), ale to už sledujeme jen podle zvuků. Samy totiž prožíváme jarní morálovou krizi v Přemkovi. Slunce praží, ptáci zpívají, hlubinní vltavští sumci spí.
 
Funkcionáři na Javoruvíce...
V sobotu 3.2.07 se nově zvolení funkcionáři (předseda, místopředseda a hospodář) oddílu Klíšťata vydali na obhlídku zimních terénů v okolí nejvyšší hory Šumavy – Velký Javor.
Aby byla výprava náležitě přínosná, rozdělili se, aby zjistitili co nejvíce.
 
JICKOVICE LEZECKYvíce...
….aneb nedělní pohoda
Je téměř jisté, že jsme celou neděli neběhali po poli za padákem. Poté, co padák ukázal svou opravdovou sílu bylo víc než jasné že dojde na lezbu. Navíc vítr zatím dokonale osušil skály, tak proč toho nevyužít? Pravda někteří měli jiné plány, třeba Vašon pěl božské ódy o Bartákovi a jeho pověstně vynikající klobásce. Avšak nepodlehli jsme vábivému hlasu Vašona a pomalu se vydali ke skalám (Vašek samosebou taky).
 
JICKOVICE LETECKYvíce...
aneb velká obrazová reportáž na téma „I dospělí si mohou hrát“
Nedělní den jsme se rozhodli strávit lezecky. Co dělat v zimě jiného, že? A tak jsme vyrazili do naší domovské oblasti – do Jickovic. Sotva jsme však došli ke skalám, začalo pršet, tedy spíše lejt. Naše zklamání bylo veliké. Ale nevzdali jsme se bez boje. Telefonicky jsme se spojili s Ivou Kostohryzů a posléze i s Margitou a přeptali se na počasí v Písku. „V Písku neprší, svítí sluníčko,“ zněla odpověď. Bylo rozhodnuto – přesuneme se na Čertovku a otestujeme ji.
 
Krátké zpravodajství o Čertovcevíce...
Přeskobování Čertovky – pokus č. II.
V sobotu 13.1. se podařilo ozdobit oblast ČERTOVKA novým skalním piercingem. Bylo použito 18 nýtů od firmy (P….r), zapůjčení (funkční) centrály zařídil Romario, DÍKY!
Do vrtání děr a vhodné umístění nýtů se vrhnul Bóďa, konečné osazení a důkladné dotažení prováděli Roman a Luky. Vašon s Petrem H. se ujali zušlechtění okolních keřů a dřevin, také založili koutek s ohništěm. Zbylý účastníci (Katka, Lenka, Romario, Blanka + pes, Iva K.) čistili, fotili, podávali a zabezpečovali hladký průběh. Bylo shozeno i několik nebezpečně visících kamenů. Dokonce vzniklo i několik nových projektů, které čekají na prvopřelez. Vše bylo důkladně probráno v hostinci ŠUMAVA. Děkujeme všem zúčastněným a zase někdy na Šedomodré, nebo Na Sekyrce.
 
HOLEŠOVICE TROCHU JINAKvíce...
Je neděle 7. ledna. Počasí má k zimě dost daleko. Co si v takovém období mají počít horolezci? No přeci vyrazit na stěnu. A tak vyrážíme. V 8.00 vyjíždíme směr Praha, v plánu je navštívení lezeckého centra Holešovice. Vyjíždíme zbytečně brzy (osobní názor autora). Po krátkém občerstvení na benzíně pokračujeme v cestě. Časovou rezervu využíváme k okružní jízdě Prahou. Byli jsme až na Černém Mostě. Čas ukazuje 10 hodin, když parkujeme poblíž holešovické haly.
 
PŘESKOBOVÁNÍ ČERTOVKY POKUS č.I.více...
V sobotu mohlo býti vylepšeno lezení v oblasti Čertovka, avšak technika zklamala.
Nevadí, část první – hrubé vyčištění 4 cest se zdařilo. Počkáme třeba na další pokus.
 
Vodácká expedicevíce...
Naše 6-ti členná expedice vyrazila v pondělí 25. prosince směr Katovice. Po překontrolování zásob a důkladném ustrojení jsme vyrazili na našich keňách vstříc dobrodružství.
 
PŘÍRUČKA MLADÉHO UFONAvíce...
…. aneb jak rozdělat oheň.
1. Důležité je zvolit si vhodné počasí. Deštivé nedělní dopoledne je na přípravu ohně jak dělané. Dokonale prověří váš um a zručnost.
 
Na Štěpána pod Májovkouvíce...
To, že jsou Klíšťata nejen velmi akční, ale i sportovně nadaná, se prokázalo na Štěpána. Tento den se konal minisraz pod Májovkou. Každý se s tím vypořádal po svém – někdo přišel pěšky, jíní pro svůj transport zvolili kolo či dokonce loď. Padly nějaké ty lezecké výkony, byla instalována vrcholová knížka, ale hlavně se postávalo u ohně a povídalo. Akce proběhla bez problémů – svědčí o tom i následující fotografie.
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>