Velikonoce v Tisé

Letošní první lezení na pískách připadlo na Velikonoce. Zlákáni vidinou 20°C jsme v silné sestavě obsadili kemp v Tisé. Již v sobotu ráno nám bylo zřejmé, že i mistr meteorolog se občas utne (v našem případě se fakt přeťal). Ze stanů se místo spoře oděných lezců valili maskoti značky Michelin a předháněli se, kdo má více vrstev. Správce kempu nás chlácholil, že jedenáctá rozhodne. A skutečně rozhodla – bohužel v náš neprospěch. I přesto jsme se vydali za lezením. Zvolili jsme nejteplejší místo v Tisé – Afriku. V dané oblasti i občas zasvítilo sluníčko a tak jsme začali drtit lištu. Měli jsme velké štěstí a viděli jsme i Santa Klause, jak trénuje překonávání komínu.


Snídaně u Mináčů

Nerovný souboj s gravitací

O Afriku byl velký zájem

Santa Klaus v tréninku

Jablko nepadá daleko od stromu

Skalní skřítek

Nedělní ráno bylo o poznání chladnější. I meteorologové zpřesnili svoji předpověď – zataženo, 9°C a na severu přeháňky. Prostě na lezení ideální. Po krátkém rozhýbání ve skalách jsme podnikli výstup na turisťárnu, kde jsme plánovali, co dál. Nakonec jsme se rozhodli pro výlet k majestátní věži Doga. Menšina se věnovala lezbě, zbytek se učil opékat chléb a sýr na ohni. Nakonec jsme si společně zahráli hru „horký kamen“, jejímž cílem bylo rozehřát prokřehlé ruce pomocí rozpálených kamenů. Den jsme úspěšně zakončili v restauraci „U dědka“. Mužská část účastníků si ještě v noci vyrazila na Vyhlídku, kde Drogoušek vedl odborné pojednání o smrti buněk.


Důležité jednání

Správný kopferhead to je základ

Doga

Impozantní výstup na Dogu

Pondělní ráno nás přivítalo slunečními paprsky. Teplota však zůstávala díky studenému větru stále stejná. Po velikonoční snídani jsme vyrazili do skal. Obsadili jsme masív Pevnost a zápasili jak s vertikálou, tak s větrem. Odpoledne jsme postupně odpadávali a odjížděli domů.


Velikonoce

Obsazování Pevnosti

Účastníci: Petr a Katka Holubovi, Iva K., Drogoušek s Martou, Jejda, Buči, Luky a Katka, Mináčovi a jejich kamarádi

Text a foto: Lak

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>