Bič a pryč!

Stěny, stěnky, spáry, trhliny, sokolíci i rajbáky... Tisá prostě nikdy nezklame. Plánovaného vrcholu sezóny bylo dosaženo Romanovým majstrštykem v Biči.

Neprve se ale rozlézáme na pohledných terénech přijatelné obtížnosti, ti ambicióznější z nás věší hned po ránu pytel.


Petr brousí Břízkovou spáru.

...a po uvítání přivandrovalců z Francie, pivu a párku na turisťárně mohl vysmahnout tuhle krásnou cestu s fotogenickou plotničkou.


hřebenovky

Cestu korunoval krásný vzdušný výlez.

Francouzští imigranti se nenechali dlouho pobízet a aby předvedli, jak na vápně vyladili formu a morál, začal Roman valit převislou ruční spárou na vedlejší věž. Chvíli ovšem trvalo, než borec přivyknul pískovcovým trhlinám, což stálo přihlížející publikum několik let života. Zkrátka, byly to nervy!


Závěr už byl poklidnější.

Nicméně procházející turisté si to užívali opravdu báječně. Za těch třicet kaček, které vyplázli za vstup do skalního města, se tentokrát pobavili královsky.


"Tatí, ten pán spadne, viď. Počkáme?" ..."Jo počkáme, dávám mu minutu, maximálně dvě..."

Po dosažení vrcholu se Roman pohodlně uvelebil, aby dobral následovníky. Bohužel věž se pod vahou pravidelného konzumenta jirotkovy sekané začala nebezpečně naklánět. Vzniku vyhrocenější situace naštěstí zabránila kláda, vzpříčená mezi věž a masivy.


Spára je teď ještě převislejší. Fakt Ti děkujeme, Romane.

Písečtí lezci jsou nicméně naprosto univerzální. Dokazuje to tento snímek, na kterém se Míru podařilo zachytit těsně před startem špurtu po hřebenovkách, kombinovaného s přeskoky mezi jednotlivými věžemi a masivy. Překonání nového traťového rekordu se nicméně nezdařilo, potenciálního olympionika zradila nedbale zavázaná tkanička u tretry.


Tři, dva, jedna.... START!!!!

Cestou do kempu zase okukujeme letošní mediální bublinu - mýtický Bič. Sebevědomí nám stříká z uší, takže se tentokrát závazně usneseme, že cesta bude druhý den ráno překonána. Není jasno kým, ale ono se to nějak vyvrbí :)

Letošní donekonečna diskutovaný, obdivovaný i zatracovaný, vzývající i hrozící ...Bič.... se po ranních planých debatách, nejistém přešlapování potenciálních hrotových střelců pod nástupem nakonec rozhodl zdolat... ano, Roman velký. Rozvážně připravil uzle, rozloučil se s přítomnými přáteli, nepřáteli i s manželkou a svěřil se do péče zkušených Petrových rukou.


Do spáry na pěst se nejprve pokoušel vléz. "Zkusím to jakoby komínem, jo?"

...potom tam ty ruce teda narval. "Ale co moje krásná pleť? ...a nehty?"

"Tady se to rozšiřuje, zaklíním hlavičku. Petře jisti pečlivě, kdybych sklouznul, tak..."

Po procvaknutí kruhu se ulevilo nám všem.

Kruh byl dodatečně osazen správcem oblasti a dnes už i Roman ví proč. Nad ním se spára hnusně rozšiřuje a otevírá. Po vybojování klíčového úseku už hrdina dne poklidně stoupá na vrchol věže. Romane, byla to fakt paráda! Zbytek mužstva, ačkoli na lepším konci lana, už nepostupuje s takovým klidem a rozvahou, na adresu prvovýstupce i našeho hroťáka se snáší sprška nepublikovatelných výrazů. Asi nejmírnější komentář a zároveň heslo dne je "Matras je magor". (Pozn.Matras je autorem cesty).

Tíhu slávy, zájem médií, stovky žádostí o autogramy a obdiv přítomných fanynek bohužel skromný lezec neunesl. Potkal jej osud celé řady hvězdiček šoubyznysu: zmagořil. Vzápětí totiž začal zběsile přeskakovat mezi vrcholy skalního města a za boha jsme ho nemohli dostat dolů. Blanka trne hrůzou.


Romane, aport!

Koncentrace maglajzníků, "rybářů" a jinýho šmejdu byla tento víkend nezvykle vysoká. Pitomečci maglajzovali v sedmičkách, lezli "na rybu" pětky a ještě to drze dokumentovali na video, foťáky atd. Zřejmě nějaký slabší oddíl.


Překližkoví "hrdinové" z pražské brumlovky. Sokolík na Afriku (V !)

Iva: "Tak že bych je vzala po hlavě tím lanem,ne? Třeba se proberou... "

Zkrátka... rehabilitační pobyt v Tisé byl, jako vždy, na špičkové kulturní úrovni. Navíc se podařilo získat řadu cenných skalpů (Romanova hvězda stoupá), pověsit dva pytle a neustávajícím chrchláním snad i rozšířit mezi řady jihočechů sudetskou, tzv. "henleinovu" chřipku. Po doléčení opět sraz v Tisé!

Osoby a obsazení:

Míra (gynekolog zájezdu, muž s placatkou); Petr (muž snídající vepře); Lenka (bojovnice Xena s nekonečným rejstříkem zvuků); Iva (v životní formě); Roman (bořič mýtů, hvězda); Blanka (ztělesněná tolerance); Ondra (tubera).


Tak čau a zase za týden.

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>