MEZINÁRODNÍ HOROLEZECKÝ FILMOVÝ FESTIVAL

24.8.06-27.8.06Místo konání: Teplice nad MetujíÚčastníci:Blanka

Roman alias Romario

Čtvrtek 24.8.


Vzhledem k ranní mlze nám bylo jasné, že bude krásný slunný den, takže jsme se vydali na Křížový vrch abychom dobyli několik impozantních věží.
Začali jsme vhodnou cestou na rozlez: Maják – Východní cesta V. Pětkový komín se ukázal jako velice šťavnatý, ale nakonec jsme ho zdolali a pokochali se nejprve mírně rajbasovým výlezem a poté krásným výhledem na skalní město Adršpach. Další cesta na Maják – Údolní VIIa nás již nepřekvapila žádnou zváštní záludností.
Tento den jsme ještě lezli na Eskymáka – Direttissima VIIc(jediná obtížnost byl silový převis, jinak pěkná cesta), Panteon – Řecká VIIa a Dělovou rouru – Přes mušku VIIa (nejhezčí cesta tohoto dne).

Pátek 25.8.


Ráno nás vzbudilo příjemné bubnování deštíku na tropiko stanu, takže bylo jasné, že tento den nás čeká kultura.
Celý den jsme strávili na festivalu a shlédli celkem 11 filmů. Filmy byly různé tématiky od ježdění na kolech, snowbardech a lyžích přes lezení a base jumping až po závody psích spřežení.
I když některá témata jdou mimo nás i tyto filmy byly zajímavé. Z lezeckých snímku stojí za zmínku Taktovka-do roka a do dne – 10 minutový dokument o tvorbě cesty obtížnosti 9a na věž Taktovka v Českém ráji.

Sobota 26.8.


Počasí se krapet umoudřilo, takže jsme se opět vydali na Křížový vrch. Lezli jsme samé pěkné cesty: Pevnost – Černobyl VIIa, Etelin žlábek VIIa(nejhezčí cesta dne), Logická závislos VI, Kruhová – Sokolík V(pětka s poněkud zákeřným mírně rajbasovým výlezem – takzvaná Cesta pro Ondru :)), Tvrz – Jihozápadní stěna VI, Kocour – Jižní hrana VI a na závěr jsme si dali Rozlejzačku VIIa na Brek.


Skalní bludiště Ostaš

Neděle 27.8.


Opět je po dešti, takže místo lezení se vydáváme na průzkum oblasti Ostaš. Z lezeckého hlediska jsme ji zhodnotili jako ne příliš lákavou, ale po turistické stránce to stálo
za to, zejména Roman si užíval skalního bludiště, běhal jako malý kluk mezi skalami, prolézal úzké uličky a pokoušel se o Base jumping na nejvyšším bodě 701 m.n. m.


Roman řádí v Ostaši

A co dodat na závěr? Výčet cest uvádím ne proto, že bychom se chtěli chlubit, ale aby každý viděl, že i v Adršpachu (resp. na Křížovém vrchu) se dá pohodově zalézt, a nebo také jako inspiraci pro příští rok.

autor: Blanka

technická podpora: Roman alias Romario

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>