Dürnstein - lezení nad vinicemi

Po nedávném průzkumu lezecké oblasti v okolí historického městečka Dürnstein na břehu Dunaje, jsme se opět vydali do Rakous drtit zdejší terajny. Neboť se nám minule velmi líbilo (teplo, hodnotné výkony, koupání, večerní vínečko, prohlídka města s kávičkou), tentokrát bylo hned několik vozů na sobě vpodstatě nezávislých (A-tým jsme skoro neviděli).

Začali jsme stejně jako minule u věže Däumling a postupovali kopcem směrem vzhůru. Slunce svítilo a lezlo se parádně. Dle slov některých členů, výkony byly "na krizi dobrý".


Vládla pohoda - i na odpočinek jsme si udělali čas

Teufelsturm - matky odloživší děti doma lezly jak utržené ze řetězu

Navečer jsme se zásobili troškou vína , abychom zvládli přejezd na druhý břeh do kempu. Tam jsme doplnili zásoby, vinařství je na každém rohu. A-tým bohužel nebyl vpuštěn na kempoviště s pofidérním vysvětlením, že je plno (příště volíme variantu spaní na parkovišti). No nevadí, snažili jsme se to masňákům v karavanech vynahradit i za ně. Večer se vskutku vydařil.
Ráno jsme neustále hledali zbylé plné lahve a nechtěli tomu věřit, ale bolest hlaviček odpovídala zhruba počtu těch prázdných lahví. Zima jak v psírně, odhodlání veškeré žádné, ale přeci jen jsme se vykopali na položené plotýnky ve spodní části kopce (výš jsme nějak nemohli dojít nebo co?).


Spiegel - 4 plotny, na první pohled pro dámičky, ale na druhý bylo jasno, že to zadarmo nebude

Cesta Direkter Spiegel (5+) - technická a po malejch, rovnováha byla po večerním dýchánku poněkud narušena

Našlo by se i něco velmi lehkého (Kleiner Spiegel 2+) - když se dole rozběhnete, nejspíš se cvaknete odsedkou rovnou do slaňáku, ale pozor abyste po cestě nezakopli o dva nýty

Ještě jsme dali dvě cesty, ale to už byla fakt kosa(předsedkyně měla jeden ze svých tří lezeckých víkendů do roka, tak to trochu hrotila, ale díky ní jsme v neděli nezaháleli).
Oblast jsme vyhodnotili jako velmi příznivě odjištěnou a tudíž vhodnou pro lezce našeho formátu. Především dámy si libovaly, bude to naše oblíbená destinace. Že by se dalo lézt až bude svatomartinské? A na jaře je co za víno?

Lenka


Účastníci zájezdu: pan Holub ("prskavec"), Marián, Lenka, Klárka, Iva a Radek, Káťa, bratia zo Slovače a A-Tým (těch bylo moc - 2 auta asi)

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>