Klíštěcí nájezd na Prachov

Z původně plánovaného výletu komornějšího ražení se opět stal spíše nájezd Klíšťat. Byla to ale vydařená akce, jak lezecky, tak dalo by se říci kulturně-společensky.


Výhled z Americké věže (cesta na rozlez "s desítkami hodin silných jak mužská paže")

Po obvyklé počáteční nerozhodnosti se naše skupinka ve složení hrotový lezec Roman, v závěsu Petr, Iva a Lenka, pustila do Americké věže (jak příznačné pro Klub Amerických Dam). Pískaři ze Severu (Konrád a Písčák) šli drtit kdoví co, ale byli jsme přizváni ke sledování historického prvovýstupu na "nevím ani jak se to jmenuje". Ostatní se rozprchli po skalním městě a během dne členů přibývalo a zas ubývalo. Nikdo tedy nemá přehled, kolik nás nakonec bylo, asi 7 vozů.


Manželská Spára na Mnicha (Iva)

Projekt lezců ze severu - hodnota prvovýstupu tkví v tom, že to dozajista už nikdy nikdo nepoleze

Smítkova Věž - došlo i na stavění

Druhý den, po vydařeném večírku, kdy Káťa neuhájila základ své budoucí domácí vinotéky, se některým členům lezlo poněkud vratčeji. Ale jiní se svých ambicí nehodlali vzdát. Roman se pustil po ránu do Biče, který mu chyběl do sbírky ostatních Bičů. Já jsem zatím poslouchala moudré komentáře vypasených turistů. "Tady se smí lézt? No, když tam maj lano, tak tam asi jo."


Petr musel taky, chyběli ochotní druholezci, ale určitě to stálo za tu trochu krve co nechal ve spáře

Na závěr jsme dobili Prachovskou Jehlu, na vršku se vrávoravě organizovali a tak bylo lepší akci ukončit a vydat se na turisťárnu poškádlit nerudné kuchařky. Kdo nekonzumuje, nesmí na záchod. Byl to tedy i poučný výlet. Více takových.


Prachovská Jehla - Palma pod vrcholem, Roman ve štandu, Pokémon na hraně drtí osmu

Účastníci zájezdu: Roman, Petr Holub, Iva, Lenka, Káťa, Konrád, Písčák, přijeli i Satani, Rorejs se Zajdou, Palma s rodinkou, ukázal se taky Pokémon s Terezou a další, jejichž jména jsem buď nezachytila nebo nevím....prostě nájezd

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>