Motyka Cup

MOTYKA CUP 2006 aneb vydařená aprílová akcička v Plzni


Nářadí připraveno

V sobotu 1. dubna se konal již 4. ročník drytoolingových závodů na venkovní stěně. O pořádání a stavění cest se tentokrát postarali Jindra Zachariáš, Loudis a Honzík Doudlebský. Přihlásilo se celkem 18 závodících lezců a 3 půvabné lezkyně. Barvy HO Klíšťata jsem hájil já (Luky) a Honza Cimický.


Cimda v akci

Závod spočíval ve třech kvalifikačních a dvou finálových cestách. Sčítal se čas, vylezená výška popřípadě top. Při dosažení topového chytu byl dán plný počet bodů a tudíž o pořadí rozhodoval čas. Cesty byly pěkné – silové i technické. Kvalifikace se lezla TR a finále OS. K tomu burácela muzika jako na fesťáku. Těsně před začátkem samotného finále všichni závodníci dostali výborný gulášek a pivo.


Záludný traverz

Obzvláště první finálovka zamíchala s pořadím závodníků. Stavitel Doudlebák si dal opravdu záležet, takže krom jeho samého se do topu nikdo nedostal. Opět se potvrdilo: „Kdo umí, umí, kdo neumí, čumí.“ Tak jsme na finále jen čuměli a obdivovali brutální sílu při fixacích za jeden cepín.


Mistr stavitel Doudloš

Den rychle utekl a my pomalu balili a vydali se na cestu domů. Kdo zůstal, neprohloupil. Následovala patřičná pařbička v závodnickém duchu.


I tak se dá lézt ....

Tak zase příští rok uvidíme, jak jsme na tom s ovládáním motyk.

Čau Luky

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>