Bezdomovci na parkovišti

aneb završení ledové sezóny ve Felbertaurenu

23.2.08 - 24.2.08

Poslední akci letošní sezóny provázely od začátku organizační těžkosti. Po dlouhém a složitém domlouvání jsem se už vzdal vidiny ledů a souhlasil, že pojedu pouze na lyže. Pak se do toho opřel Gogo a výsledek je tento víkend.

Po svižné jízdě nás lyžaři v sobotu ráno vysadili na parkovišti s tím, že se pro nás vrátí v neděli večer. V celé oblasti jsme zůstali sami bez auta, bez stanu, bez hospody s jasnou oblohou a teplotou nad nulou. První cesta 120 m dlouhý Ödamfal za IV+ byla jasná záležitost a vymlaskli jsme ho celkem rychle, takže při sestupu jsme neodolali a přeboulderovali vedlejší 90-ti m ledopád za II-III ze zdola nahoru. Sobotní večer byl apartní a místa na spaní všude dost.

Na neděli jsme měli vyhlídnutý Linker Nordportalfal za VI+, ale po ranní obhlídce se nám do toho potoka nechtělo, tak jsme zkusili 130-ti m Rechtes Nordportalfal za V+, který byl kompaktnější a potok tekl jen místy. Odměnou byl super výhled a slanění dvakrát 40 m vzduchem.


Naše víkendové sídlo

Na štandu je vždycky veselo

Dlouhá stěna si žádá rychlý postup

Traverz lavinového žlabu při sestupu

Speciální anatomicky tvarované lůžko

Na přelez téhle lahůdky je zapotřebí mrazu, tak snad příště

Co by na to asi řekl Pit Schubert?

Nakonec to ale šlo

Doufám, že zas nemám helmu nakřivo!

Takhle jsme si to dávali celé dopoledne

Opalování na vrcholu

První délka slanění

Druhá délka slanění

Poslední ohlédnutí

Na závěr trochu umění

Ještě bych se rád omluvil za uvaření většího než malého množství čaje a poděkoval za parádní rozloučení s letošním ledolezením.

Napsal: Roman

Foto: Gogo Pictures

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>