Ohlédnutí 2012

Tisíc variant a Dachsteinvíce...
Tisíc variant a Dachstein
27.-29.4.2012
Ruby , Vojta, Iva vítr

Jen uskutečněná cesta je otevřená cesta. Ano, ne, ano, ne, ano, ne, šílím. Anóóó. Ruby nese věci i Vojtovi a má dilema: to neutáhnu a když to utáhnu, ták, jak to mám sbalit, když to nemám kam dááát. Nevadí –odjééézd. Mám sebou pískacího medvěda na průduškách a doufám, že chcípne. Vyrážíme z Hallstattu na Wiesberghaus. Severní strana by teoreticky mohla podržet sníh v nižších polohách = prosííím, aby jo. V 1100m je to tady. Záhrab pohorek do lesa = kdo by se s tím tahal a šup do lyží. Je to úleva a Ruby začíná komunikovat. Předtím nemohl, páč měl pěnu u huby a strašně se z něj kouřilo. Měli jsme nádherné počasí, cca 30°C. Díky nepojízdné lanovce je nás na chatě celkem 5 = úžasný. V sobotu už na lehko směr Dachtein. Na obloze plech, mě se horší dech a poslední výšvih pod vrcholem funím po deseti krocích. Je tu stejně tlačenice, takže není kam spěchat. Kokon šplhavců zmizel a vrchol byl jenom náš. Sestup, sešup distorzním terénem = óóó má kolena, držte se. Návrat na chatu byl strašně rychlej. Dostali jsme od chataře vrcholovou prémii, vajíčka a Vojta čoko zajíčka. V neděli pohodovej sjezd spokojenejch sněhomilů a hurá za mámou domůůů.
 
Jak bylo v zimě, Mirdo ?více...
Učitě líp, než vloni. Ozýám se po delší době na stránkách Klišťat. Tedy jestli se mi podaří článek řádně editovat ( je to už asi třetí pokus). Tuhle zimu jsem se dostal několikrát na lyže a jednou dokonce na ledy. Bohužel tu nikoho nemám, kdo by se mnou jezdil, takže jen tak přicmrduju.
 
Weisskugelvíce...
Děti jsme odevzdali na celý víkend a jedem na Javor. V pátek v poledne volá Lukáš, jestli s nima taky jedem na Weisskugel. No proč ne, do Itošky na den zdolat mýtickou horu, to zní jako výzva. A ještě v sobotu večer stihneme s Lukym oslavit narození syna a ušetříme neděli na rekonvalescenci. Zkrátka poměrně využitý víkend.
 
Ledohrátky 2012více...
Jelikož písecká sekce ledoborců prořídla(zlámané kosti, bejbyboom), hledali jsme spojence všude, a tak Gogouškova našláplá kára vezla každý víkend kromě nás spousty borců z různých spřátelených oddílů. Postupně jsme obrazili prosluněnou Maltu s parádním ubytkem na statku, zmrzlý Hallstat s decentním večírkem v penzionu a lavinézní Grünseefalle doplněné o mixový Felbertauern, skombinovaný s tajícím Thunklamem. Dohromady tři víkendy nabité lezením, ochutnávkami alkoholických nápojů a odbornými debatami nejen o lezení.
 
Skialptest na Dümler Hütte - Rote Wandvíce...
Skialptest na Dümler Hütte – Rote Wand
26.-27.1.2012
Ruby, Vojta, Iva vítr


Sluníčkóóó, prašááán, mráááz,
šálek svůj pijem záás.
 

<~1~2~>