Ohlédnutí 2008

Na jih Francie s Mírou - do Finale bez Míryvíce...
Geny ze severu – Zdenda K., ze Strakonic – Peter R.

Oddílový kokon - Standa H., Honza N., Vašík H., Romario V., Iva U.

6.3. – 15.3.2008




6.3.2008 čtvrtek


Úúúž je to tu. Konečně odjezd. Romario bere velký vůz. Jaký? Stříbrný (odpovím já – ženská).
 
Kamýcká deformacevíce...
Takže začalo snad konečně jaro. Jak to poznáte? Invaze lezců na skalách je toho důkazem. LezMor, který nás nutí přilepit se na skálu dopadl i na Klíšťata, i když podle posledních hlášení mnozí vzdorovali a užili si ještě posledních prken lízající sníh v ladných obloučcích a krkolomných karambolech.
 
Bezdomovci na parkovištivíce...

aneb završení ledové sezóny ve Felbertaurenu


23.2.08 - 24.2.08
Poslední akci letošní sezóny provázely od začátku organizační těžkosti. Po dlouhém a složitém domlouvání jsem se už vzdal vidiny ledů a souhlasil, že pojedu pouze na lyže. Pak se do toho opřel Gogo a výsledek je tento víkend.
 
Zprávy z Burgundvíce...
Hlásím se poprvé od svého útěku za hranice na stránkách Klíšťat. Až nyní jsem se dostal k činnostem, které vzdáleně připomínají horské sporty a tak se mohu podělit o zážitky ze skialpu v Alpách. No, ony to jsou spíše Alpičky, je to přímo nad Ženevským jezerem, za dobrého sněhu dojedete až do vody z výšky tak 2200metrů.
Oblast se jmenuje Chablais, krajina a hory podobné Julkám, nebo Wettersteinu. K těmto kopečkům to mám nejblíže, asi 320km, většinou po dálnici, takže za tři a půl hodiny v pohodě. Šamonice jsou už pak jenom 80km, to někdy příště.
 
HOCHKÖNIG 2941m skialpyvíce...
26.1.2008

Někdo má volání divočiny, já mám volání hor a to pak musím. Nejsem v tom sama. Podmínky příznivý, auto plný, odjezd ve tři ráno ze vsi. Crosby z Plzně přijíždí v pátek večer a spí u nás, Ropák z Prahy nás zamořuje až ráno a Raďas se svým koněm Pepou je u nás na čas.
 
Hinterstoder – slunce, sníh, vichřice, mlha, déšťvíce...
Konec ledna jest pro hospodáře vždy obdobím nejpříhodnějším pro podnikání rozmanitých výprav-tehdy není nutno neustále převracet v kapse každou minci před jejím vydáním – členové oddílu přeci jen mají pochopení... A tak tedy – vzhůru do hor!
 

<~1~2~3~>