Ohlédnutí 2007

Javor - sníh na ústupu, hrrr na něj!více...
25.2.07
Expanzivní skupina mladých, nadějných,sportovně založených....
Prostě jsme se my, dámičky a Lukáš, vydali užít si posledních náznaků sněhové pokrývky na Javoru.
 
Finále 2007 aneb výprava za sportem i za poznánímvíce...
Jak vypadá mýval a kolik asi váží? Kdo překročil Rubikon a z jakého důvodu? Co je to svoboda a s kým by Honza rád seděl na Srní? Jak se vyrábějí krokety? Je penerský dezert opravdu sladší než taštička od „Meka“? Jak se pozná správný pa pa razzi? Proč kočky v kempu kradou slaninu, salám a chleba? Co se stane, když si ucpeš nos a piješ?
 
TOTES GEBIRGE TOURSCHIvíce...
17.-20.2.2007

Tauplitz, Linzer Tauplitz Hütte, Pühringer Hütte, Welser Hütte, Hinterstoder

Klíště Iva + Kája, Cyril, Jirka, chlapi z města velikého, jehož sláva hvězd se dotýkati bude


 
LEZECKÁvíce...
Na břehu Otavy, ve stěně Májovky
byl jsem kdys bouldrovat,
spadl jsem na krovky.
***
 
Gosausee-Adamek Hütte-Mitterspitzvíce...
10.-11.2.2007 Iva + Radek


Má být hezky, chceme být čtyři, vypadá to na tři, zůstali jsme dva, takže jdem do toho.
Na parkovišti u Gosausee jsme v 9h. Je nádherně a my se trochu flákáme. V 10h vyrážíme podél jezer.
 
OHLÉDNUTÍ - POOTAVSKÉ PUTOVÁNÍvíce...
Čtvrteční schůze v Otavě nám udává nový směr. Jako každý rok vyrážíme na zimní čundřík.Tentokrát naše kroky povedou po břehu Otavy a ne jako jindy po šumavských hvozdech. Akce je domluvena v pátek (29.12.06) v 10 u Jiráskova mostu.
 
Jedna únorová sobotavíce...
Stále udiveni letošní zimou, jsme hnáni vlastními ambicemi a setrvačností do toho nekončícího lezení. Kolikrát už si člověk přeje, aby nasněžilo alespoň coby alibi…ale prostě nic! Takže jsme se tuhle krásnou únorovou sobotu vydali zase do obligátních Jickovic.
Čisté nebe bez mráčku, blankytná modř, sluníčko vylezlo za kopcem….všechno to vypadá na úžasný den (jen ten jeden stupeň na teploměru a jinovatka na udupané sídlištní trávě připomínají zimu).
S lezením začínáme rozvážně…..Petr zakládá oheň, hovoříme o zásobách jídla, hovoříme o tom, proč mokré smrkové dřevo nehoří, nejmenovaný člen předvádí svou novou pokrývku hlavy (padáme v úžasu nad elegancí a vkusností tohoto doplňku) atd. Jako správní požitkáři čekáme, až na skály zasvítí sluníčko. Pak už se opravdu nedá odolat, a tak slaňujeme a vrháme se do cest. Páni vlevo, dámičky vpravo. Kluci lezou Šavli (vtipně ohodnocenou za 4), pak cosi supermegagiga…(co já vím), ale to už sledujeme jen podle zvuků. Samy totiž prožíváme jarní morálovou krizi v Přemkovi. Slunce praží, ptáci zpívají, hlubinní vltavští sumci spí.
 
Funkcionáři na Javoruvíce...
V sobotu 3.2.07 se nově zvolení funkcionáři (předseda, místopředseda a hospodář) oddílu Klíšťata vydali na obhlídku zimních terénů v okolí nejvyšší hory Šumavy – Velký Javor.
Aby byla výprava náležitě přínosná, rozdělili se, aby zjistitili co nejvíce.
 
JICKOVICE LEZECKYvíce...
….aneb nedělní pohoda
Je téměř jisté, že jsme celou neděli neběhali po poli za padákem. Poté, co padák ukázal svou opravdovou sílu bylo víc než jasné že dojde na lezbu. Navíc vítr zatím dokonale osušil skály, tak proč toho nevyužít? Pravda někteří měli jiné plány, třeba Vašon pěl božské ódy o Bartákovi a jeho pověstně vynikající klobásce. Avšak nepodlehli jsme vábivému hlasu Vašona a pomalu se vydali ke skalám (Vašek samosebou taky).
 
JICKOVICE LETECKYvíce...
aneb velká obrazová reportáž na téma „I dospělí si mohou hrát“
Nedělní den jsme se rozhodli strávit lezecky. Co dělat v zimě jiného, že? A tak jsme vyrazili do naší domovské oblasti – do Jickovic. Sotva jsme však došli ke skalám, začalo pršet, tedy spíše lejt. Naše zklamání bylo veliké. Ale nevzdali jsme se bez boje. Telefonicky jsme se spojili s Ivou Kostohryzů a posléze i s Margitou a přeptali se na počasí v Písku. „V Písku neprší, svítí sluníčko,“ zněla odpověď. Bylo rozhodnuto – přesuneme se na Čertovku a otestujeme ji.
 

<~1~2~3~4~5~>