Ohlédnutí 2007

Lezo na Biskupskou čepicivíce...
25.5.-27.5.2007
Grosse Bischofmütze 2455m á Niederes Grosswanndeck 2369m
Vašík, Zdenda, Ondra, Raďas, Iva

Vše je na hraně. Počasí nejisté a my jsme tři. To je teda dilema. Jo, jo, doba zrání je mnohdy důležitá. Počasí je čitelnější, hrozí jen bouřky z tepla a nás je pět. Uf, to se mi ulevilo. Z Písku vyrážíme v pátek v 17h směr Salzburg, Radstadt. Po hodině jízdy jsme ve slejváku trvaláku a stěrače máme zapnuty na blázinec (tak to říkával můj dorost). Za Filzmoosem láduju automat mýtným (4,5Eura). Přestává pršet a u Hofalmu neprší vůbec. Na noc jsme zalehli v otevřené stáji. Je jasno a hvězdy.
 
Za sněhem do Afriky II.více...
Výlet 3. Lake Nakuru, Mount Kenya
Před odjezdem do hor jsme brzy ráno zajeli kousek za město do NP Nakuru. Neuvěřitelná paráda. P2t kilometrů za městem velkým asi jako Budějovice, kompletní zoologická zahrada jen bez ošetřovatelů, výběhů a mříží. Kolem jezera daleko se táhnoucí rovina, z jedné strany se zvedají skalní útesy a prales. Zvířata jsou vidět z velké dálky a z křižujících auťáků si nic nedělají. Během dvou hodin jsme viděli téměř všechna velká zvířata. Hlavně nosorožce. Jediný park, kde jsme je pozorovali a že byli sakra blízko.
 
KÁMO, DOBERvíce...
Jistě jste si v poslední době všimli, že s námi stále častěji jezdí „kámo“. Byl v Tisé, v Hollentalu, na Kozelce, v Jickovicích a já nevím kde ještě. Rozhodli jsme se, že tuto tajemnou postavu vyzpovídáme a dozvíme se víc o jejích úspěších, ambicích a snech.
 
Expedice na Starostuvíce...
7.5.2007
Honza S. Roman D. Blanka D. Petr H.
Fotografický tým se omlouvá všem zúčastněným i nezúčastněním za špatnou technickou vybavenost, tímto foto dokumentace končí, vrcholové foto zůstane vryto pouze do našich pamětí.
 
Za sněhem do Afriky I.více...
Za sněhem do Afriky
I.
Musel jsem si náš výlet do Afriky nechat v hlavě maličko uležet a věřím, že s trochou odkladu se snáze oprostím od zbytečných podrobností.
 
Jak na klíšťatavíce...

Tak,jak jste se měla .milá Klíšťata, o nádherném, dlouhém víkendu 27.7. - 1.5.2007. Já skvěle. Celé ty dny jsem jezdil do Prahy a snažil se absolvovat kurz první pomoci. Byl určen zdravotníkům, nebo široké veřejnosti. Jedinou nevýhodu to mělo, že bylo opravdu nádherně a bylo by lepší se pohybovat někde po vertikále, nebo ještě na sněhu a ledovci.Jinak doporučuji všem. Praktická cvičení, dlahování, postup při dopravní nehodě. Pejskaři v parku Folimanka neveřícně kroutili hlavami, cože se to tam na podělaných trávnících dá taky provádět. Při simulaci hromadné dopravní nehody se dokonce dostavila bdělá policejní hlídka.Naštěstí je vrchní školitel doktorem na pražské záchrance. Elegantně vše vyžehlil.Na závěr jedna praktická rada, jak se chovat, když se nám na tělo přisaje náš maličký jmenovec:
Vytrhnout pinzetou nebo seškrábnout (nehtem,nožem)
Žádný sádlo, olej, mýdlo, žádný kroucení doprava, doleva, žádný pálení nad sirkou, mačkání mezi nehty. Utopit v dezinfekci a vyhovit.
Kdo není očkovený proti klíšťovce a každý večer se prohlédne, případné malé kámoše odstraní, nemusí se ničeho bát. Malej hajzlík do nás ty jedy naplive nejdřív po 8 hodinách.Tohle a jiné jsem se dozvěděl. Možná, že všechno víte a umíte, ale zkusit si to skoro na čisto, je jiný kafe.Takže ,kdybyste se náhodou někdy chtěli zdokonalit v první pomoci, doporučuji.
www.zdrsem.cz Výuka první pomoci zážitkem
Mirek Novotný

 
Objektivní zpráva o lezení v Konstantinkáchvíce...
Po přijezdu do Konstantinek jsme zjistili, že pokud chcete navštívit tuto krajinově krásnou oblast, musíte si zaplatit 100 Kč/hod na jednu osobu. Naštěstí je tam přátelský správce, se kterým se dá domluvit, ale to nemusí být věčně, takže kdo tuto oblast ještě neviděl, vyražte dokud to ještě jde.
 
TATRY SKIALP PŘECHODvíce...
13.4.-16.4.2007
Chata pod Rysmi, Zbojnická chata, Chata pri Zelenom plese (Brnčálka)
Lyžomilové: Klíště Iva + Kája a Cyril

Mizím směr H.N. Praha. Čekám tu dvě hodiny s kolty proklatě nízko a kreju si záda proti nádražním obyvatelům. Sraz máme u lehátkového vagonu. Vše podle plánu. Jen zírám, chlapi mají sandále. Odpovědí mi je, „buď je sucho, nebo sníh“. V kupé jsme sami a před námi 8hodin cesty-spánku.14.4.2007

V Popradu bystro na električku na zastávku Popradské pleso.
Úmyslem je pohoda, kterou navyšujeme kávou, čokoládou, pivkem na Chatě Popradské pleso.
 
Klíšťata nebo Ještěrky?více...
Po sobotním lezení v Tisé jsme navštívili Turistickou občerstvovnu, kde nám naše milá paní z pokladny darovala něco na posilnění.
Nejeden z nás si po několikátém přihnutí z láhve začal připadat jako ještěrka.
 
Velikonoce v Tisévíce...
Letošní první lezení na pískách připadlo na Velikonoce. Zlákáni vidinou 20°C jsme v silné sestavě obsadili kemp v Tisé. Již v sobotu ráno nám bylo zřejmé, že i mistr meteorolog se občas utne (v našem případě se fakt přeťal). Ze stanů se místo spoře oděných lezců valili maskoti značky Michelin a předháněli se, kdo má více vrstev. Správce kempu nás chlácholil, že jedenáctá rozhodne. A skutečně rozhodla – bohužel v náš neprospěch. I přesto jsme se vydali za lezením. Zvolili jsme nejteplejší místo v Tisé – Afriku. V dané oblasti i občas zasvítilo sluníčko a tak jsme začali drtit lištu. Měli jsme velké štěstí a viděli jsme i Santa Klause, jak trénuje překonávání komínu.
 

<~1~2~3~4~5~>