Ohlédnutí 2007

100 let LKPvíce...
Tak jsme tu stovku důstojně oslavili
4. října 1907 vystoupili soustavou komínů na vrchol Mnicha v Prachovských skalách studenti reálného gymnázia v Jičíně Josef Hendrych a Josef Kubín. Nedlouho před tímto úspěchem založili spolu s dalšími Lezecký kroužek Prachov. O tom, jak je pronásledovali hajní, jak jim hrozilo vyloučení ze školy za nemravné chování ( sport jakýkoliv nebyl důstojný studentů), se opakovaně píše v úvodu lezeckých průvodců.
 
Kampermauer + Steyer – Nixlochvíce...
Víkendovka 18.8.-19.8.2007
Honza N., Standa H., Romario, Iva U., Káťa, Pája M., Šaman, Zdenda Č., Dan+Ivča V.

18.8.2007

Je melžné dopoledne a po dešti. Slunce se snaží a my v hledání suchých cest taky.
 
Matterhorn (Matka hor) mě napotřetí přijalvíce...
JZ Liongrat III,IV + SV Hörnligrat III,IV
2.8.-7.8.2007

Konečně předpověď na dva dny slunce ukončila naše vyčkávání a akce Blesk se rozjíždí. Úspěch, či neúspěch výstupu jsem chtěla omezit jen na svoje možnosti. Měla jsem tolik rozporuplných časových informací (12-24h), že jsem počítala i s nočním závěsem ve stěně. Takže já s velkým snem a zkušený Pepíno z moravské líhně jdem do toho.
 
Jizerská meltavíce...
Místo označované často jako „perla severu“ by si zasloužilo trochu více pozornosti...
...než se mu doposud ze strany jižních národů dostávalo – toto by měl být první krok připravované osvětové kampaně, která by měla ukázat, že tamější terény mají co nabídnout, zejména s přicházejícím podzimem, kdy to všechno zezlátne a tak nějak hodí každou lezeckou výpravu do těžký romantiky.
 
LUXUSENÍ V TISÉvíce...
Odpoledne v pátek třetího srpna bylo poněkud zmatené. Nejprve nás kontaktoval Gogoušek a potvrdil, že také pojedou do Tisé. Když zjistil, že v autě už máme jediné volné místo, tak nás tajemně informoval: „Někdo se vám ozve a pojede s vámi.“ Celé odpoledne jsme s napětím očekávali, kdo to bude. S přibývajícím časem napětí rostlo, ale stále se nikdo neozýval. Až okolo osmé se nám ozval Buči – zda prý máme volné místo pro Hanse. „Máme jedno místo, ale to si rezervoval Gogo“. To Bučiho krapet zmátlo. Po několika dalších několika telefonátech a sms zprávách bylo dohodnuto, že naše volné místo může obsadit Hans.
 
Splnili jsme si sen...více...
Jestli o tom nevíte, tak snem každého mladého německého horolezce je absolvovat Jubilaumsgrat. Ivoš již dlouhou dobu sháněl sparing partnera na tuto akci. Je to blízko, dá se to stihnout za dva dny, je to ohromný převýšení a vůbec !
 
Dolomity+Arcovíce...
30.6.-7.7.2007
Zdenda Z., Vašík, Raďas, babi Iva


Fšude fujtablový počasí, dovolená nahlášená rok dopředu a plány tam kde pětiletka s RVHP. Trochu trhlin v mračnech mají Dolomity. Tak hurá směr Passo Sella.
 
Za sněhem do Afriky IIIvíce...
Tak jak, přátelé, snesete ještě jednu dávku Afriky? Tentokrát to nebude o sněhu, ale o tepličku a oceánu. Děkuji za trpělivost, fakt poslední díl.
 
HROZBA SKAL: KLÍŠŤATAvíce...
„Klíšťata útočí. Klíšťatům se daří. Začíná sezona Klíšťat. Politiky na dovolené trápí vedro i klíšťata. Co všechno mohou způsobit klíšťata?“ To je jen malá ukázka titulků, které se na nás denně valí z novin, internetu, rádia i televize. Co je na tom pravdy? Jsou klíšťata opravdu tak nebezpečná? Odpovědi na tyto otázky jsme hledali u odborníka na slovo vzatého – biochemika z Parazitologického ústavu Akademie věd.
 
Dovolená v Ádrstrachuvíce...

Objektivní fotoreportáž aneb vyvrácení či potvrzení mýtů o lezení v Adršpachu


FARAON-Sedmá dynastie-VIIIa


4 kruhy, 45 lezeckých metrů, 1 štand
 

<~1~2~3~4~5~>