Poslední šoty z akcí

TATRY SKIALP PŘECHODvíce...
13.4.-16.4.2007
Chata pod Rysmi, Zbojnická chata, Chata pri Zelenom plese (Brnčálka)
Lyžomilové: Klíště Iva + Kája a Cyril

Mizím směr H.N. Praha. Čekám tu dvě hodiny s kolty proklatě nízko a kreju si záda proti nádražním obyvatelům. Sraz máme u lehátkového vagonu. Vše podle plánu. Jen zírám, chlapi mají sandále. Odpovědí mi je, „buď je sucho, nebo sníh“. V kupé jsme sami a před námi 8hodin cesty-spánku.14.4.2007

V Popradu bystro na električku na zastávku Popradské pleso.
Úmyslem je pohoda, kterou navyšujeme kávou, čokoládou, pivkem na Chatě Popradské pleso.
 
Klíšťata nebo Ještěrky?více...
Po sobotním lezení v Tisé jsme navštívili Turistickou občerstvovnu, kde nám naše milá paní z pokladny darovala něco na posilnění.
Nejeden z nás si po několikátém přihnutí z láhve začal připadat jako ještěrka.
 
Velikonoce v Tisévíce...
Letošní první lezení na pískách připadlo na Velikonoce. Zlákáni vidinou 20°C jsme v silné sestavě obsadili kemp v Tisé. Již v sobotu ráno nám bylo zřejmé, že i mistr meteorolog se občas utne (v našem případě se fakt přeťal). Ze stanů se místo spoře oděných lezců valili maskoti značky Michelin a předháněli se, kdo má více vrstev. Správce kempu nás chlácholil, že jedenáctá rozhodne. A skutečně rozhodla – bohužel v náš neprospěch. I přesto jsme se vydali za lezením. Zvolili jsme nejteplejší místo v Tisé – Afriku. V dané oblasti i občas zasvítilo sluníčko a tak jsme začali drtit lištu. Měli jsme velké štěstí a viděli jsme i Santa Klause, jak trénuje překonávání komínu.
 
Javor - sníh na ústupu, hrrr na něj!více...
25.2.07
Expanzivní skupina mladých, nadějných,sportovně založených....
Prostě jsme se my, dámičky a Lukáš, vydali užít si posledních náznaků sněhové pokrývky na Javoru.
 
Finále 2007 aneb výprava za sportem i za poznánímvíce...
Jak vypadá mýval a kolik asi váží? Kdo překročil Rubikon a z jakého důvodu? Co je to svoboda a s kým by Honza rád seděl na Srní? Jak se vyrábějí krokety? Je penerský dezert opravdu sladší než taštička od „Meka“? Jak se pozná správný pa pa razzi? Proč kočky v kempu kradou slaninu, salám a chleba? Co se stane, když si ucpeš nos a piješ?
 
TOTES GEBIRGE TOURSCHIvíce...
17.-20.2.2007

Tauplitz, Linzer Tauplitz Hütte, Pühringer Hütte, Welser Hütte, Hinterstoder

Klíště Iva + Kája, Cyril, Jirka, chlapi z města velikého, jehož sláva hvězd se dotýkati bude


 
LEZECKÁvíce...
Na břehu Otavy, ve stěně Májovky
byl jsem kdys bouldrovat,
spadl jsem na krovky.
***
 
Gosausee-Adamek Hütte-Mitterspitzvíce...
10.-11.2.2007 Iva + Radek


Má být hezky, chceme být čtyři, vypadá to na tři, zůstali jsme dva, takže jdem do toho.
Na parkovišti u Gosausee jsme v 9h. Je nádherně a my se trochu flákáme. V 10h vyrážíme podél jezer.
 
OHLÉDNUTÍ - POOTAVSKÉ PUTOVÁNÍvíce...
Čtvrteční schůze v Otavě nám udává nový směr. Jako každý rok vyrážíme na zimní čundřík.Tentokrát naše kroky povedou po břehu Otavy a ne jako jindy po šumavských hvozdech. Akce je domluvena v pátek (29.12.06) v 10 u Jiráskova mostu.
 
Jedna únorová sobotavíce...
Stále udiveni letošní zimou, jsme hnáni vlastními ambicemi a setrvačností do toho nekončícího lezení. Kolikrát už si člověk přeje, aby nasněžilo alespoň coby alibi…ale prostě nic! Takže jsme se tuhle krásnou únorovou sobotu vydali zase do obligátních Jickovic.
Čisté nebe bez mráčku, blankytná modř, sluníčko vylezlo za kopcem….všechno to vypadá na úžasný den (jen ten jeden stupeň na teploměru a jinovatka na udupané sídlištní trávě připomínají zimu).
S lezením začínáme rozvážně…..Petr zakládá oheň, hovoříme o zásobách jídla, hovoříme o tom, proč mokré smrkové dřevo nehoří, nejmenovaný člen předvádí svou novou pokrývku hlavy (padáme v úžasu nad elegancí a vkusností tohoto doplňku) atd. Jako správní požitkáři čekáme, až na skály zasvítí sluníčko. Pak už se opravdu nedá odolat, a tak slaňujeme a vrháme se do cest. Páni vlevo, dámičky vpravo. Kluci lezou Šavli (vtipně ohodnocenou za 4), pak cosi supermegagiga…(co já vím), ale to už sledujeme jen podle zvuků. Samy totiž prožíváme jarní morálovou krizi v Přemkovi. Slunce praží, ptáci zpívají, hlubinní vltavští sumci spí.
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>