Ohlédnutí 2006

MEZINÁRODNÍ HOROLEZECKÝ FILMOVÝ FESTIVALvíce...

24.8.06-27.8.06Místo konání: Teplice nad MetujíÚčastníci:
Blanka

Roman alias Romario
 
Trojčlenka rozkoševíce...
To sou tady furt samý horny ...matrhorn...nádlhorn... ...takže je potřeba buchnout sem nějakej "truc-článek", aby ti, co zůstávají v malých skromných českých poměrech, nebyli zapomenuti.
 
Vysněná hrana - Rychlý výpad do Gosauvíce...
Jako zodpovědní podnikatelé a zaměstnanci vyrážíme na víkendové lezení do Alp v pátek po pracovní době. Na Hofpuergelhutte 1705m máme rezervováno 12 míst na Winterraumu. Hlemýždím tempem se blížíme k Budějovicům, ještě pomaleji jimi projíždíme, ale až na dálnici před Linzem nám cesta začne ubíhat rychleji. Míjíme Salzburg a za Bischofshofen sjíždíme z dálnice. O jeden sjezd dříve, takže chvilku tápeme. Nakonec vjíždíme do Filzmoos právě, když končí konzumace rožněných volů, šraml hraje poslední kus a dámy, některé v kožiších a pánové v krojovaných sakách a kloboucích, se zvolna rozcházejí.
 
Matterhorn?více...
Ne. Vše jináč.Jó, ti skalkaři, vytahnout je do hor je dřina. Uvažuji i o průvodci. Ááále přece jen Raďas, Vašík, Zdenda kývli. Jupíííííí. Někdo je připraven, já chtěla víc. Proto i kurz lezení v Tatrách, který jsem nazvala „Rambo 8“.

Vybrat termín pro Matterhorn nebylo lehké. Kluci museli nahlásit dovolenou dost předem. Jediné, co nám mohlo nahrát byl úplněk. Takže týden 5.-13.8.2006 jedem.


5.8.


Cervinie, 14 hodin autem, 1050km. Přijíždíme před 18h. do městečka. Matterhorn je krásně nasvícen sluncem, nasněžen čerstvým sněhem a vrchol samo v mracích. Na pohled nádhera, na výstup hrůza. Jdeme na I. a již na dveřích je cedule, že bivak je zavřený a výstup je zakázán. Od h. vůdce se dozvídáme, že je to nejméně na týden. Přejíždíme do kempu v Gressoney. Další plán byla Monte Rosa. Nu což, můžeme tam pobýt více dní.
 
Flachfeld a Hochkönigvíce...

Vašík, Raďas, Horst, Yeti


Plán – v sobotu ferata, přespat na Matrashausu a v neděli dolu normálkou.

Realita – chata je plná

Nevadí – jedem

 
Sokolčí z mého pohleduvíce...

15.7.2006


7 cest

1 bobřík odvahy ( cesta P. Konečného). No kdo to asi vyhecoval? Hecíř!!!

Aktéři : Vašík, Luky, Honza, Roman D. a moje vytahaný tričko.

 
Zillertalské Alpyvíce...
Dvojka Vašík + Zdenda, dvojka Raďas ( rejža ) + Iva.
3.7.2006
Jupí, jsme naloženi, čas 6.30h. Cílíme směr Mayrhofen. Barušku (auto) necháváme na P v Breitlahner ve 13h. Batohy na hrby a hurááá do hor. Jo, už v tom zase lítám a je ze mě duševní opilec. Jako základna je zvolena Berliner Hütte. Vím, že je to stará chata z roku 1879 ve 2044m. Je to však víc. Její interiér je zastaveným časem plným pohody a historičnem. Dolaďujeme pivkem a šup do pelechu.
 
Armagedon vs. Steyrvíce...
Podle Mudr. Kučery přednosty Semilské ORL a uznávaného hvězdopravce, měl nasta v pátek ze 7.7. na 8.7. masivní posun zemských Ker (výměna Evropa-Afrika); nešťastná to konjunkce Jupiteru a Pluta. Proto jsme bleskově zaměnili Frankenjuru za Ennstal a zkrátili pobyt v očekávání nejhoršího.
 
Hrátky v Bechynivíce...
22. 7. 2006. Zúčastnění: Honza, Roman, Luky, Káťa, Petr, Billy, Lenka, Ondra. Nezúčastnění: Pampoš
Po třídenním náročném pochodu hustou bechyňskou džunglí dorážíme na pokraji vyčerpání ke vznosným příbřežním masivům.
 
"Přátelé, kamarádi..." - víkend v Tisévíce...
24.6. Dalšího z pravidelné série relaxačních pobytů ve skalním městě se zúčastnili: Luky, Káťa, Roman & Roman, Blanka, Margita, Raďas, Petr, Ondra.
 

<~1~2~3~4~>