Poslední šoty z akcí

BUBO BUBOvíce...
Ahoj je tu opět jaro a s ním i obvyklé hnízdění ptáků. Asi už tušíte, o co kráčí?! Ano je tomu rok co jsme řešili omezení lezecké činnosti v Jickovicích a marně doufali, že příště si výr velký najde jiné hnízdiště. Bohužel se tak nestalo a vybral si opět nejoblíbenější část Jickovic a to Hlavní oblast.
 
Dva roky prázdnin (přepis pod skály)více...
Dlouho jsem měl v paměti jeden přepis písně mého dětství Dva roky prázdnin a po návratu ze Španělska se mi jej podařilo dokončit. Nedělám si iluze, že to bude nějaká hymna nebo co, ale pro zpestření, kdo ví, někdy na cestách...
 
Medvědi a Tatramatky v Nízkých Tatráchvíce...
Medvědi a Tatramatky v Nízkých Tatrách

5.3.-8.3.2009

Teri, Saša, Joskin, IvaPlán: hřebenový přechod z Čertovice do Donoval - Cesta hrdinov SNP

Předpověď: dobrá jen tlupa

Závěr: hory nejsou o ideálu, ale o realitě.
 
Zugspitzgebietvíce...
Zugspitzegebiet, Teri, Saša, Joskin a yettiho žena Iva

24.1.-25.1.2009
Všichni chceme. Jenže, běsy běsní a lavinovka za III. Mám červíka, vycouvat. Červík je umlčen, spacák a žďárák přibalen. V pátek večer přijíždí do mé vsi T.+S.+J. Chvilku pokec a šup zmačknout oko, páč vstáváme v 1.30h.
 
Karvanicevíce...
Probírajíce se šerem dávných časů,vypadl mě z truhličky nostalgie zažloutlý spisek,pravděpodobně jediný kompletní exemplář všech cest na Karvanicích.
Než jej pošlu do památníku nár.písemnictví zde je jako vzpomínka na Ivana Heviera a dost dobrou dobu.
Howgh! Strážce pazourku

 
Francie nejsou jen Alpy ......více...
O Vánocích jsem si odsloužil svůj díl, na Nový rok jsem chodil po Burgundsku a první lednový víkend jsem musel vyrazit na sníh.
Při pohledu na automapu a s pomocí plánovače cest mi vyšlo, že to mám do Centrálního masivu asi tak stejně, jako do nejbližsích Alp nad Ženevou, 250 km.
Vyrazil jsem v sobotu 3. ledna v pět hodin ráno.
 
Skialptluppe na Dachsteingruppevíce...
Skialptluppe na Dachsteingruppe

27.12.-30.12.2008

Terezka, Raďas, Zdenda, Iva

Plán: jen být v kopcích, užívat a tankovat.
 
KOLEM ČECH 2005 - 2008 pokračovánívíce...
Výlet masochistů 2007 Litvínov - Český Jiřetín
tam a zpět po silnici, v lijáku i plískanici
Pouze tři účastníci. Vláďa, Vašon, já. Ostatní asi měli více rozumu.
 
KOLEM ČECH 2005-2008více...
Kruci, to to letí
Ohlédnutí za čtyřmi ročníky pochodu kolem Čech.
Tenhle nápad jsem nosil v hlavě dlouho. Od mládí pilně pracuji na tom, abych poznal svět, ale ve chvíli, kdy jsem se trhl od rodičů, s nimiž jsme cestovali po Čechách v rámci občasných výletů do Krkonoš, na Mělník, Prahy, ojediněle na rekreace a výlety s ROH (kdo neví, co to je ať se zeptá), jsem z Čech poznával jen lezecké oblasti a lyžařské terény.
 
Himalaje - Nepálvíce...
Himalaje - Nepál

z Tumlingtaru do Lukly

5.10.2008 – 4.11.2008

Je to poznání krásné země, lidí a máme se co učit. Až pod Meru jsme šli oblastí kam cestovky klienty netahaj asi i proto ta čistota duší. Celej trek byl pro mě pocitově silnej šálek, kterej stále dopíjím.


Jsme dvě skupiny a část treku jdeme společně.

I.skupina: Jožka – guru expedice, Olča – zdravotní šamanka , Vojta – výkonnostní šaman (příprava 0, potrava-cigára, pohodář 100% ) , Libor (pochodující s GPS v hlavě – věděl vše) , Jirka – vědec přírodní, Tom – ekonom expedice, Martin – tažný motor, Pavel – můj stanový parťák a já (človíček co se snažil a musel si přiznat, že je ženská co občas potřebuje i pomoc.

II.skupina: Helča, Honza, Lukáš – všichni mé druhé já a Míla – stále vše fotící se vraceli z Makalu Base Camp stejnou cestou zpět do Tumlingtaru.

Měli jsme šerpu Temba a postupně plánovaně ubývající 8,6,4 nosiče (4 byli od Makalu Base Camp).
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>