HO Klíšťata Písek


Poslední šoty z akcí

Funkcionáři na Javoruvíce...
V sobotu 3.2.07 se nově zvolení funkcionáři (předseda, místopředseda a hospodář) oddílu Klíšťata vydali na obhlídku zimních terénů v okolí nejvyšší hory Šumavy – Velký Javor.
Aby byla výprava náležitě přínosná, rozdělili se, aby zjistitili co nejvíce.
 
JICKOVICE LEZECKYvíce...
….aneb nedělní pohoda
Je téměř jisté, že jsme celou neděli neběhali po poli za padákem. Poté, co padák ukázal svou opravdovou sílu bylo víc než jasné že dojde na lezbu. Navíc vítr zatím dokonale osušil skály, tak proč toho nevyužít? Pravda někteří měli jiné plány, třeba Vašon pěl božské ódy o Bartákovi a jeho pověstně vynikající klobásce. Avšak nepodlehli jsme vábivému hlasu Vašona a pomalu se vydali ke skalám (Vašek samosebou taky).
 
JICKOVICE LETECKYvíce...
aneb velká obrazová reportáž na téma „I dospělí si mohou hrát“
Nedělní den jsme se rozhodli strávit lezecky. Co dělat v zimě jiného, že? A tak jsme vyrazili do naší domovské oblasti – do Jickovic. Sotva jsme však došli ke skalám, začalo pršet, tedy spíše lejt. Naše zklamání bylo veliké. Ale nevzdali jsme se bez boje. Telefonicky jsme se spojili s Ivou Kostohryzů a posléze i s Margitou a přeptali se na počasí v Písku. „V Písku neprší, svítí sluníčko,“ zněla odpověď. Bylo rozhodnuto – přesuneme se na Čertovku a otestujeme ji.
 
Krátké zpravodajství o Čertovcevíce...
Přeskobování Čertovky – pokus č. II.
V sobotu 13.1. se podařilo ozdobit oblast ČERTOVKA novým skalním piercingem. Bylo použito 18 nýtů od firmy (P….r), zapůjčení (funkční) centrály zařídil Romario, DÍKY!
Do vrtání děr a vhodné umístění nýtů se vrhnul Bóďa, konečné osazení a důkladné dotažení prováděli Roman a Luky. Vašon s Petrem H. se ujali zušlechtění okolních keřů a dřevin, také založili koutek s ohništěm. Zbylý účastníci (Katka, Lenka, Romario, Blanka + pes, Iva K.) čistili, fotili, podávali a zabezpečovali hladký průběh. Bylo shozeno i několik nebezpečně visících kamenů. Dokonce vzniklo i několik nových projektů, které čekají na prvopřelez. Vše bylo důkladně probráno v hostinci ŠUMAVA. Děkujeme všem zúčastněným a zase někdy na Šedomodré, nebo Na Sekyrce.
 
HOLEŠOVICE TROCHU JINAKvíce...
Je neděle 7. ledna. Počasí má k zimě dost daleko. Co si v takovém období mají počít horolezci? No přeci vyrazit na stěnu. A tak vyrážíme. V 8.00 vyjíždíme směr Praha, v plánu je navštívení lezeckého centra Holešovice. Vyjíždíme zbytečně brzy (osobní názor autora). Po krátkém občerstvení na benzíně pokračujeme v cestě. Časovou rezervu využíváme k okružní jízdě Prahou. Byli jsme až na Černém Mostě. Čas ukazuje 10 hodin, když parkujeme poblíž holešovické haly.
 
PŘESKOBOVÁNÍ ČERTOVKY POKUS č.I.více...
V sobotu mohlo býti vylepšeno lezení v oblasti Čertovka, avšak technika zklamala.
Nevadí, část první – hrubé vyčištění 4 cest se zdařilo. Počkáme třeba na další pokus.
 
Vodácká expedicevíce...
Naše 6-ti členná expedice vyrazila v pondělí 25. prosince směr Katovice. Po překontrolování zásob a důkladném ustrojení jsme vyrazili na našich keňách vstříc dobrodružství.
 
PŘÍRUČKA MLADÉHO UFONAvíce...
…. aneb jak rozdělat oheň.
1. Důležité je zvolit si vhodné počasí. Deštivé nedělní dopoledne je na přípravu ohně jak dělané. Dokonale prověří váš um a zručnost.
 
Na Štěpána pod Májovkouvíce...
To, že jsou Klíšťata nejen velmi akční, ale i sportovně nadaná, se prokázalo na Štěpána. Tento den se konal minisraz pod Májovkou. Každý se s tím vypořádal po svém – někdo přišel pěšky, jíní pro svůj transport zvolili kolo či dokonce loď. Padly nějaké ty lezecké výkony, byla instalována vrcholová knížka, ale hlavně se postávalo u ohně a povídalo. Akce proběhla bez problémů – svědčí o tom i následující fotografie.
 
LETOS NAPOSLED ???více...
Plán: rychlý výpad na Kaitr a lezba v triku.

Realita: Kaitr klapnul, ale na triko to nebylo. Teplota 0°, vítr ledový a silný, jinak azuro.

Tohoto zájezdu se zúčastnilo 9 osobolezců, avšak jejich jména jsou přísně tajná. Vylezeno bylo pár pěkných cest, krom nás se tu objevilo jen několik německých turistů. Ještě dlouho po nich se nesl drsným šumavským hvozdem omamný odér jejich parfémů (G.Sabattini, H.Boss….).
Nás však nerozhodili – jelikož jsme ošleháni větry (i vlastními), dál jsme zkoušeli odolnost našich oblečků vyrobených z …….texových materiálů. Slunce se začalo pomalu sklánět k obzoru a tak byl čas vyrazit směr Divišov.
Jaké překvapení bylo potkat v Divišově Sígu s Radkem Jarošem. Škoda, že jsme museli domů ke svým opuštěným rodinám. Vypadalo to na pěkné povídání o různých chorobách až do samého rána, při jedné či dvou sklenkách nějakého moku. Třeba příště?!?
 

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>