Lezo na Biskupskou čepici

25.5.-27.5.2007
Grosse Bischofmütze 2455m á Niederes Grosswanndeck 2369m
Vašík, Zdenda, Ondra, Raďas, Iva

Vše je na hraně. Počasí nejisté a my jsme tři. To je teda dilema. Jo, jo, doba zrání je mnohdy důležitá. Počasí je čitelnější, hrozí jen bouřky z tepla a nás je pět. Uf, to se mi ulevilo. Z Písku vyrážíme v pátek v 17h směr Salzburg, Radstadt. Po hodině jízdy jsme ve slejváku trvaláku a stěrače máme zapnuty na blázinec (tak to říkával můj dorost). Za Filzmoosem láduju automat mýtným (4,5Eura). Přestává pršet a u Hofalmu neprší vůbec. Na noc jsme zalehli v otevřené stáji. Je jasno a hvězdy.


Náš "SALOON"

26.5.2007


Bischofsmütze

Vstáváme v 5h. Sluníčko se taky snaží. Za 3/4h jsme na Hofpürglhütte, kde odlehčujeme batohům. Potvrzuji rezervaci a mastíme k Biskupské čepici (má takový tvar).

Chlapi se řítěj ke stěně a já s pěnou u huby a zatajeným dechem se snažím ustát fotozáběry.


Hofpürglhütte 1703m

Oumysl byl, něco na rozlez a na neděli jsem měla vyhlídnutej v jižní stěně Jahnweg 4/5-. Jenže. No, tak teda jo. Jahnweg, teď, hned. Vašík, Zdenda, Ondra před námi. Lezu na druhým, páč mé koleno v některých pozicích není ještě moje. Raďas to nese statečně a za odměnu mu tahnu v batohu boty, ponožky, svačinu, pití, kapesníky, toaletní papír a gdovícoeště. Jsou místa, kde mám kvůli tomu problém se prošprajcovat. Kašlu na eleganci. Ve třetí dýlce v dáli zahřmělo a taky tam bylo černomračno. I si padla kapka. Přestali jsme se hrabat a vylítli ke kříži. Parádní výhledy. Chtělo to chvilku pobejt, ale mračouni a Šubrt nás vyhnali. Kluci to vzali ještě rychleji. Sestup po slanění je pro koleno drsnej, tak krapítek zdržuju. Buřina se bez běsu uhla do pryč a slunce nám pomáhalo být ještě víc žízniví.


Raďasovo štamperdele na slivovičku

Dachstein 2995m

Neumím lézt a fotit

To jsme se ale přecpali

No konečně. Tssssssssssss. Hasíme žízeň. Tsssssssss, ještěéé. Je dobře, všichni jsou spokojený. Byla to krásná cesta. Domlouvám snídani na 5h. Paní je velice příjemná, rozesmátá. Ondra se při placení omylem prokázal AV z roku 2004 a to ji dorazilo. Přetahla si koutky úst přes uši a chechtala se tomu. Před desátou jsme byli v pelechu. V noci chvilku prší.

27.5.2007

Jako myšky opouštíme spící ochrapky. Snídani máme připravenou v botárně. Honem něco nacpat do hlavy a vyráříme na Grosswandeck přes sedlo Steiglpass 2012m. Je teplo a asi bue i sluníčko.


Měřítko kroku je úměrné velikosti tělesa jím se posunujícího

Nejkrásnější Biskupská čepice by řekla každá zrcadlovka

Jo, jo, zas v tom lítám.

Dir. Fingerkante 4/6-

Chrysanthemes 6-/7-

Vašík + Zdenda

S Raďasem jsme měli plán na Fingerkante 4-/4+. Byl to však šrot. Tmavej, širokej, mokrej komín. Zkusili jsme vpravo Direkt. Raďasovi se to nechtělo hákovat a tak jsme to měli na háku a zabalili to. Ondra už z Jickovic měl nataženou flaxu a včera jí dal zabrat, tak dnes chtěl jen relax. Vašík a Zdenda se zakousli do Chrysanthemy. Hoďku po nás se tam přiřítilo asi deset lezců. Jedna dvojka vlítla do našeho zamýšleného komína a byl to hukot, že jsme si gratulovali, jak máme v nose a ten nos tam nestrkali. Chvíli jsme z povzdálí pozorovali kluky ve stěně. Pak jsme vytvořili foto kroužek a lezli po čtyřech a po břiše pro dobrý foto záběr.


Ondrův relax

Fotopozice prohnutého luku. Se mi pak těžce vracela tětiva.

Doplazili jsme se až k chatě. Spolkli polívku s knedlíčkovou hroudou, kávičku a odložili těla na prkna u nakládací plochy lanovky. Po 14h. se vrátili kluci a za chvíli jsme pelášili k autu. Ještě v Warme Mandling (Teplých Mandlích??) jsme smyli Biskupský prach a hurá domů.Závěr: Skvělá akce, velké díky všem.

Foto: Raďas + Iva + Ondra

Článek: Horomil Iva

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>