KÁMO, DOBER

Jistě jste si v poslední době všimli, že s námi stále častěji jezdí „kámo“. Byl v Tisé, v Hollentalu, na Kozelce, v Jickovicích a já nevím kde ještě. Rozhodli jsme se, že tuto tajemnou postavu vyzpovídáme a dozvíme se víc o jejích úspěších, ambicích a snech.

Otázka: Hej, „kámo“, jak se vede?

Kámo: Jde to. V poslední době se mi fakt daří drtit lištu. S klukama si to dáváme – o prvním prodlouženém víkendu jsme byli v Hollentalu a to byla dobrá drtitba.


Vordere Klobenwand

Otázka: O té akci jsme něco slyšeli.

Kámo: No, strávili jsme tam čtyři pohodové dny. Sice tam bylo dost lidí – hlavně Čechů, Poláků a Maďarů, ale docela se nám dařilo jim vyhnout. V kempu jsme objevili super flek hned u vody. První den jsme tam byli sami a měli pocit, že už se tam nikdo další nevejde. Druhý den jsme se přesvědčili, že vejde. Vešlo se tam dalších sedm stanů. Docela jsme čuměli. Ale moc nám to nevadilo. V horní části kempu to bylo daleko větší psycho – lidi, stany, auta tam byli namačkaní dohromady jako sardinky. Fakt hustý.


Náš kemp první den

Náš kemp druhý den

Otázka: A co lezecké výkony?

Kámo: Jak říkám, byla to dobrá drtitba. Dali jsme pěkné cesty. Jen co se nám nedařilo, bylo hledat přístup ke skalám. Z 30 minutového nenáročného přístupu byly v našem případě až dvě hodiny namáhavým a téměř neprostupným terénem. To jsem nezvlád.
Jo, a taky druhý den to krapet haprovalo. Když jsme se dovalili k námi vybrané cestě, napočítali jsme mezi nástupem a prvním štandem asi 5 lezeckých dvojic, samí nařachaní týpci. Navzájem se předháněli, kdo je rychlejší. To bylo fakt hustý. Tak jsme radši zvolili ústup a vybrali jinou cestu.


Příprava na lezení

Otázka: Stalo se ještě něco zajímavého?

Kámo: Jasně. Hned první večer se Gogo alias Drogo koupal. Na tom by nebylo nic divného, kdyby nebyl oblečen. Koupel vlastně neplánoval. Jen se chtěl z nám nepochopitelného důvodu přebrodit na kamenitý ostrůvek. Cestu tam dal v pohodě. Myslel, že tam za ním půjdem, ale to nás ani nehlo. Tak se musel vrátit. No a zvolil nějakou jinou cestu – delší a hlubší vodou. Nedal to. Když byl asi uprostřed, tak zaškobrtl a sesunul se do vody. Teda on tam spíš šel v kotoulu a stále se to snažil vybrat. Ale nevybral. Když vylez, museli jsme se fakt smát. Byl namočenej jen z půlky – od hlavy až k patě, ale jen pravá část těla. Drsnej týpek.

Jo a taky jsme dali do pohybu takovou menší kamennou lavinu. Valili jsme si to od skal suťovištěm dolů a najednou koukáme, že se ty šutry ňák dávaj do pohybu s námi, vypadalo to dost hustě. Tak jsme radši vyskočili. Gogo to s nasazením života nafilmoval na foťák.


Jako mravenci

Otázka: A co tvé lezení?

Kámo: Jak říkám, drtím teď skoro pořád. Zrovna v neděli jsme byli na Kozelce. V Písku ráno dost lilo, ale byl tu Palma, kterej chtěl lézt, tak si vymyslel, že pojedem někam, kde neprší. Moc jsme mu nevěřili, mysleli jsme, že jedem jen na výlet. Ale ono to vyšlo. Ani nekáplo. Dali jsme samý hodnotný cesty.

Otázka: Slyšeli jsme, že ti učarovala smyce.

Kámo: To teda jo. S klukama jí teď bereme všude sebou a pilně trénujeme. Nechci dělat reklamu, ale mrkněte se na climbing.com nebo na YouTube, tam jsou fakt hustý videa slackliny. Různý nařachaný týpci tam předváděj neuvěřitelný brikule. Taky bych to chtěl takhle dávat.


Pekelné soustředění

Otázka: Tak to držíme palce. Uvidíme se na závodech v Jickovicích?

Kámo: Jasně. Takovouhle splendidní akcičku si nesmím nechat ujít.

Díky za rozhovor. A ať se daří.

Rozhovor připravila a foto dodala agentura Lak.

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>