Jak na klíšťata

Tak,jak jste se měla .milá Klíšťata, o nádherném, dlouhém víkendu 27.7. - 1.5.2007. Já skvěle. Celé ty dny jsem jezdil do Prahy a snažil se absolvovat kurz první pomoci. Byl určen zdravotníkům, nebo široké veřejnosti. Jedinou nevýhodu to mělo, že bylo opravdu nádherně a bylo by lepší se pohybovat někde po vertikále, nebo ještě na sněhu a ledovci.Jinak doporučuji všem. Praktická cvičení, dlahování, postup při dopravní nehodě. Pejskaři v parku Folimanka neveřícně kroutili hlavami, cože se to tam na podělaných trávnících dá taky provádět. Při simulaci hromadné dopravní nehody se dokonce dostavila bdělá policejní hlídka.Naštěstí je vrchní školitel doktorem na pražské záchrance. Elegantně vše vyžehlil.Na závěr jedna praktická rada, jak se chovat, když se nám na tělo přisaje náš maličký jmenovec:
Vytrhnout pinzetou nebo seškrábnout (nehtem,nožem)
Žádný sádlo, olej, mýdlo, žádný kroucení doprava, doleva, žádný pálení nad sirkou, mačkání mezi nehty. Utopit v dezinfekci a vyhovit.
Kdo není očkovený proti klíšťovce a každý večer se prohlédne, případné malé kámoše odstraní, nemusí se ničeho bát. Malej hajzlík do nás ty jedy naplive nejdřív po 8 hodinách.Tohle a jiné jsem se dozvěděl. Možná, že všechno víte a umíte, ale zkusit si to skoro na čisto, je jiný kafe.Takže ,kdybyste se náhodou někdy chtěli zdokonalit v první pomoci, doporučuji.
www.zdrsem.cz Výuka první pomoci zážitkem
Mirek Novotný

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>