JICKOVICE LETECKY

aneb velká obrazová reportáž na téma „I dospělí si mohou hrát“

Nedělní den jsme se rozhodli strávit lezecky. Co dělat v zimě jiného, že? A tak jsme vyrazili do naší domovské oblasti – do Jickovic. Sotva jsme však došli ke skalám, začalo pršet, tedy spíše lejt. Naše zklamání bylo veliké. Ale nevzdali jsme se bez boje. Telefonicky jsme se spojili s Ivou Kostohryzů a posléze i s Margitou a přeptali se na počasí v Písku. „V Písku neprší, svítí sluníčko,“ zněla odpověď. Bylo rozhodnuto – přesuneme se na Čertovku a otestujeme ji.

Když jsme přišli k autům, déšť povolil. Tak jsme s odjezdem nechvátali a věnovali se netradičním sportovním radovánkám. První přišlo na řadu frisbee. Zpočátku nám to úplně nešlo, ale postupně jsme se zlepšovali. Jen nám trochu vadil vítr.


Byl romantický nedělní den

Nejprve jsme otestovali frisbee

To Petrovi vítr naopak přišel vhod – mohl předvést svůj záložní padák v celé své kráse. Vítr napřed nebyl úplně ideální – chvíli foukal, chvíli ne. Ale jak známo, trpělivost růže přináší a naši padáčkáři se dočkali větru. Nejprve byla krátká ukázka, jak se s padákem zachází.


Čekání na vítr

Mistr s padákem – názorná ukázka

Bóďo, pojď mi pomoc!

Je třeba, aby nás bylo víc

Ne všichni byli této zábavě od začátku nakloněni. Bóďa se však do pouštění vrhnul s vervou. Svým nadšením postupně infikoval i ostatní, kteří mu ochotně asistovali. Brzy se jim podařilo dostat padák do vzduchu.


Někteří se k celé akci stavěli poněkud skepticky

Bóďa vytrval

S párem silných …

Postupně vzbudili zájem

Důležité je dostat padák do vzduchu

Dalo to docela zabrat

No, není to krása?!

Bóďova radost neznala mezí. Rozhodl se, že překoná zemskou přitažlivost. První pokusy nebyly nejzdařilejší, hlavně dost vyčerpali jističe. Při jednom obzvlášť silném poryvu obecenstvo oněmělo úžasem: „On letí!!“


Bóďa chce létat

První pokusy

Výměna jističů

Vypadá to nadějně

Jen aby mi neuletěli

Čtyři měli co dělat

…. a letí! Do nebíčka nebo do peklíčka?

Let však netrval dlouho. Bóďa se vrátil na zem rychleji, než zamýšlel. Silný vítr přemohl jističe. Ti postupně odpadávali a padák se neřízeně vydal na obhlídku luk a polí. Bylo dost náročné ho dostihnout a přesvědčit, aby se nechal složit.


Padák se vydává svou cestou ….

… a pomalu mizí k lesu.

Tak balíme pánové, vám už padák nepůjčím

TO BE CONTINUED …..

Pro www stránky HO Klíšťata zpracovala tisková agentura LaK

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>