Flachfeld a Hochkönig

Vašík, Raďas, Horst, Yeti


Plán – v sobotu ferata, přespat na Matrashausu a v neděli dolu normálkou.

Realita – chata je plná

Nevadí – jedem

22.7.2006


Odjezd ve 4.30h z Písku, směr Bischofshofen. Parkujeme u Arhtur Hütte. Lezomatroš na hrby a hurá do hor. V oumyslu je Flachfeld 250m lezení III. - IV. Pod stěnou jsme ve 13h. Je to trochu pozdě, je ale hezky, takže do toho. Vašík s Horstem lezou vedle nás V.-VI. Já a Raďas lezem v pohorách ( už lehkých ).


Flachfeld Yeti + Vašík

Horst

Raďas

Lezeníčko u všech v pohodě. Žene se bouřka. Kříž drnčí, tak honem s tím železářstvím pryč ať nesvítíme.


Vrcholovka

Krásný křišťály

Uf uf, buřina nás minula. Bere mě toulavá, fotím faunu. Nojóóó, dyť už důů.


Květena

Na parkovišti jsme v 21h. Soucitný Rakušan bydlící v karavanu, nám dal sedmičku červeného vínka. Kvůli hygieně jsem málem přišla o poslední hlt.Vašík se pevně přisál sosákem. Spíme vedle auta jako kremrole, na nebi se rozsvěcují hvězdy. Je krásná teplá noc, dokonce vyskakuji z ponožek a sundavám lupičskou kuklu.

23.7.

Budíček v 5h spolehlivým Horstem. Přejíždíme k Erich Hütte a chceme vyběhnout feratu Königsjodler. Od chaty to má být 7-9h. Užíváme si krásný tyrolský traverz. Zvedá se melha a výhledy jen když se to trhne. Vrchol máme po 5 hodinách z parkoviště.


Přeskok Yeti

Lanový přechod Vašík

Raďas traverz

Vrcholovka

Jsme totálně žíznivý. Na Matrashause do nás padá Knedlsuppe a pivko. Venku je kroupová metelice. Za hoďku je zase dobře. Lebedíme si, že nás to nechytlo a vyrážíme údolím Birgkar dolu. Sestup není tak hrozný a kroupová vrstva změkčuje došlap. Před námi je krásný alm s koněma. Venku lákaly lavičky znavené kolemjdoucí. To se nedalo minout.


Idyla u almu

Tákže, děkuji, děkuji, děkuji

Supr akce


Foto opět rejža Raďas, nóó, něco taky já

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>