Bruslení z Protivína do Písku

Protože je venku krásný mráz a bylo by škoda nevyužít zamrzlých řek, vydala se skupina "profesionálních" bruslařů Honza, Míla, Margita, Roman (2) a Blanka, Roman (pozn.: je tu přeromanováno, je potřeba s tím něco udělat...) na ledovou pouť po řece Blanici z Protivína, přes Putim a dále po řece Otavě do Písku. Cesta vlakem do Protivína zakončena pivem Platan 21° nás náležitě nakopla a než jsme se nadáli stojíme na břehu řeky Blanice.

Hned jsme však zjistili, že řeka zas tak úplně zamrzlá není, čemuž se divíme, a pokračujeme dále po proudu hledat ideální místo nástupu. Nešli jsme daleko, nazouváme brusle a hurá na led.Nikdo znás to nezapoměl. Hned se, po krátké rozjížďce, pouštíme do nejruznějších kreací a piruet, "viď Margito :)". Bohužel jsou zde i ranění, "viď Margito :)". Při nádherné kreaci, lopu s přemetem o jednu ruku se seskokem do holubice a následného přeskoku na druhou nohu do holubice pozadu, se při zakončení čísla přechodu do rotace projevila nekvalita ledu a její brusle zajela do praskliny. Náročné číslo v kritické chvíli nejtěššího okamžiku čísla bylo ukončeno pádem na bok, pánevní kost a byla nutná přestávka pro oštření raněného. Netrvalo dlouho a profesionalita byla znát, Margita se otřepala, dala si po šálku čaje od každého a vyrazila číslo zopakovat, tentokrát úspěšně. Bravo.

Mezizastávkou byla Putim, kde se již nedalo jet dále, aniž bychom většinu trasy nemuseli pěšky. Sjíždíme do zdejší hospody, kde rozhodujeme co dále. Led do Putimi je nádherný zakončen podjezdem mostu. Jak vidno, podjezd nebyla lehká kreace, záchrana v podání Míly je nezbytná.

Rozhodujeme se ujít pár kilometrů pěšky k Zátavskému mostu až k Májovce, kde za tmy nasedáme na brusle a již bez kreací bruslíme do Písku.


Cesta z Putimi k Májovce.

Led byl zezačátku nic moc a za tmy se, pro neznalé krajiny ledu, těžko nacházela cesta k ladnému bruslení. Ale závěr se dostavil. Led byl čím dál lepší a pouštíme se opět do kreací. Unaveni se pouštíme pouze do holubic (zde se omlouvám, že nebyla uvedena foto dokumentace, ale bruslilo se tak rychle, že se na fotkách byli jen šmouhy osob, které se nedalo v té tmě rozlišit).

Unaveni vracíme se domů, přes jednu hospodu...

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>