Prachov

Víkend opět patřil klíšťatům. Hrozilo vysoké riziko kousnutí. Aktivita na desítce. Typickým biotopem klíštěte jsou listnaté a smíšené lesy a porosty křovin s bylinným patrem, zejména jejich okraje, dále porosty na okrajích vodních toků. Často se klíšťata vyskytují i v parcích, zahradách a na neudržovaných pastvinách. Typickým biotopem klíštěte píseckého jsou Jickovice, lezecké centrum a Frankenjura. Několik jedinců se ale tu a tam zatoulá i do rizikovějších oblastí. Tentokrát na troud vyprahlý Prachov. Zahájen v pátek večerní rozlezením na Richelieu a následný pokus o osvěžení v Parkhotelu Skalní město. Asi jsme všichni vypadali už první večer jako po pěti dnech ve skalách. A tak paní servírka nekompromisně naznačila že už je pozdě, a že budeme zavírat, a že žádný pivo se tedy dnes už roztáčet nebude. Potom se ale ve dveřích objevil poslední příchozí, Joskin. Tý přísný paní okamžitě došlo, že tenhle člověk s vizáží ruzyňskýho recidivisty, možná zrovna před chvílí uškrtil čtyři důchodce, a nad pátou obětí se už dvakrát rozmýšlet nebude... tak nám raději jedno nalila. Dobře,díky!


Sobotní pozvolný vplouvání do atmosféry Prachova.

Krákorka - Severní spára V. Roman.

Joskin tamtéž...

Přepad z Jižní spáry na Západní Rektorku. Joskin.

Stejná věž, o pilíř vedle vede krásná rozlézací pětka, Jižní střední

Na vrcholu Kočičí Jehly. Roman, Joskin.

Roman vzlíná Manželskou spárou VII na Mnicha.

A z vrcholu Mnicha objevil tuhle nádherou sedmovou spáru na Hladovou věž.

na to,že je otec od rodiny by měl ty rizikový situace konečně trochu omezit, ještě dva kroky a už by to zas mohla bejt podlaha, klasika

Díky, klíšťáci, že jste nám tady nikoho nepokousali. A že se s váma tak hodnotně lezlo a duchaplně konverzovalo. Příště vezměte i další, zejména Petra Holuba. Tohle jsi mu Rome dělat neměl... A už to bude i s Bičem,jo.
tschüs Konrad von Reichenberg.

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>