Adamek Hütte, Hohes Kreuz, Schreiberwand

Adamek Hütte

Hohes Kreuz 2686m, Schreiberwand 2642m14.08.-16.08.2009

Raďas, Iva + pěšák RenčaRaďas může, Iva chce vždy, Renča neví, ale jede. Předpověď: slunce, slunce, slunce, tak hyjééé Baruškóó.14.08.

Jsme v pohodě na Adamek H. Kuki chybí v kuchyni – někde leze – nu co, do večeře dáme pár dýlek za chatou. Renča má relax – zaslouží si ho – tahla, ani nemukla. Večer jsme s Kukim a jeho radami. Co se týká jeho časů, je třeba je násobit nejméně 2x, páč je to honec. Chalupa praská ve švech. Domlouvám Renče výstup na sobotu na Dachstein s českou tlupou.


15.08.

Hohes Kreuz, Westgratturm 330m, IV+

Krásná sportovně zajištěná cesta. Pokukuju po variantě za VI-, 150m - nádherná plotna. Raďas je tvárnej a dáváme obě cesty, páč varianta je od druhé poloviny k vrcholu. Nóó a když už jsme tu, tak bereme vše. Před námi je Ropák pražský a díky jemu máme krásné fotky.


Raďas

Odměna

Vpravo Schreiberwand - na zítra

Zleva Dachstein, Mitterspitz, Torstein

Tankující Raďas a uprostřed je Bischofsmütze

Ropáček pražský se Štěpánem

Tankující Renča

Sluníčkóó, zítra přijď zas

16.8.

Renča má volnost pohybu, je třeba jí šetřit pro sestup a my razíme na Schreiberwand, Gratturm, SO-Pfeiler, 330m, V+. Je to zcela jiná káva, než včera. Žádná sportovka, ale krásná horská cesta, kde si raději dojišťuji. Je tu ňák moc štandů a páč mám k nim respekt, aby stačilo lano, štanduju u každého. Nakonec se narvu do VI varianty. Raďas je totálně vysušen a oba jsme rádi, že máme vrchol. Tak hurá dolů. Na chatě dolejváme PHM a valíme na P. Renča má na patách trhací kalendář, áále držíí. Baruška čeká, tak hup do ní a domůůů. Písek ve 3.30h, akorát do práce. Tomu říkám náplň.


Střecha Hohes Kreuz - zespoda není vidět, fotíme z Gratturmu

Raďas na doraz - chladí tělo

Přírodo díky

PS: Já musím, já chci, já zkusím. Děkuji za vše a všemi směry. Hoře zdar, Iva

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>