Medvědi a Tatramatky v Nízkých Tatrách

Medvědi a Tatramatky v Nízkých Tatrách

5.3.-8.3.2009

Teri, Saša, Joskin, IvaPlán: hřebenový přechod z Čertovice do Donoval - Cesta hrdinov SNP

Předpověď: dobrá jen tlupa

Závěr: hory nejsou o ideálu, ale o realitě.

5.3.2009

Dnes jen transport po dálniční hrůze směr Brno (i CD samovolně vyskakuje z rádia), pak Žilina, Ružomberok a ve 2h jsme v Čertovici. Chvilku zmačknout oko, vlastně i tělo, protože zkroutit se a zmrtvět spánkem ve čtyřech v Barušce byl výkon. Hodila by se i nahrávka, protože to bylo: můžu takhle, nebo semhle, promiň, ale já bych radši a já už to nemůžu a to vše do 7h.

6.3.2009

V 8h vyrážíme do hory. Stoupáme po sjezdovce, kde navazuje naše cesta na chatu g. Štefánika. Je mlha, ale 1-2tyče vidět jsou. Takže cóó, zatím dobrý. Na chatě je nám přidělena teplá komůrka a Teri škemrá o chvilku zhroucení s tím, že kdyby néé, tak to ještě vydr (tomu říkám držák). Nic nehrotíme a Terce věnujeme hoďku na relax. Ve 14h jdeme jen nalehko na Ďumbier. Zmáčené pásy se lepí a stoupání , kdy se mi lyže houpe na 10cm podpatku je dobrým testem, kdo co snese. Unesli jsme vše a vrchol i sjezd je nám odměnou. Nádhernej prašan s pevným podkladem. Já reportér, zachycuji lyžotrojku T+S+J v jednom rytmu . K večeru se těšíme do chalupy na yonty ve všech podobách. Zatím se držíme plánu pokračovat dál na Útulňu pod Chabencom a snídani si dávame na 7h.


Joskin, Saša, Teri

Jsem na Terku pyšná, už si povídá i s lyžema

Teri

Hrdinům SNP

Teri + Saša

Joskin a chata g. M.R.Štefánika

Ďumbier 2043m, Teri, Joskin, můj rukáv a sakra silnej vítr (víc nefotím)

Lyžotrojka

Teri + Joskin

Ty nevíš, že máš mít nohy u sebe!!!

7.3.2009

Nocleh jsem tu domluvila i na zítra, kdyby bylo blbo, mohli bychom se klackovat krátkými výpady kolem chalupy. V noci se jdu podívat ven. Padá skoro deštná mlha. Polykám pochybnosti a šup ještě do pelíšku. Ráno – jupííí – sluníčkóó, rychle za ním, teda až po snídani. No jó, tak šup kaši, vejce, mlask mlask a jsme venku. Pásy jsme si navoskovali, abychom netrhali svah a valíme na Ďumbier podruhé. Tempo slušný, počasí taky, tak snad to vyjde. Pásy nemá cenu na krátké úseky sundávat a koleno v pluhu na mě řve. Teri mi říká, že zvuk pásů při sjezdu jí připomíná ždímající pračku a pak slyším, jak prochází u Saši testem na fantazii, který se jí ptá: co slyšíš když…Přicházím k nim a jsem též testována. Jo jo, chtěl to, má to, přece v tom Terku nenechám, takže plesk: slyším pračku. Nádhera, chlapi byli spokojený, jak jsme vypatlaný a mě bylo dobře, jak jsem udělala dobře. Vyzkoušeli jsme i pár programů: vyvářku, úspornej, vypouštění – to mi šlo nejlíp. V nás byla pohoda, ale kolem nás se to ňák popo… Mlha byla téměř kašovitá, vítr se vyhecoval do vichřice, poslední tyč a další nikde. Saša měl GPS, ale to nám tempo nezrychlilo. Námraza z nás dělala bílá strašidla. Zima nám nebyla, takže zase pohoda. Přesto jsem hodila do placu, že je všechny ještě potřebuju, že je málo času, že a že. Domluva je rychlá a točíme se z Demänovského sedla zpět přes Ďumbier na Štefánika. Potkáváme tlupu asi 12ti…Naše zjevy je neodradily - tak se aspoň oblíkněte. Hodinu po nás se na chatu vrátili taky. My si rovnáme peříčka, něco spolknem a v poledne vyrážíme peklíčkem do Čertovice. Viditelnost i tyče jsou dobrý, ale vítr 80-100 si s námi hraje – poryv mě zvedne a plácne k zemi (tipuju to na sedm piv u žen, patnáct u mužů). Ve svahu vidíme dvě nehybné postavy – jeden stojí, druhý sedí. Joskin přezouvá sedícího, který je trochu mimo. Stojící má vraj brýle na poličke doma, ale má čakan (navlečený na ruce s běžkohůlkou). Na chatu jsme je poslali bez lyží – jen by je umlátily a terén byl pevnej. Saša o nich informoval další co jsme míjeli. Tak snad jim to vyšlo. U Barušky jsme v 17h, tváře profackovaný a sice to nechápu, ale mě bylo dobře. Domů? Nééé!! Do Brna ke kamarádům. Ve 23h padáme v kuchyni na zem a spíme. Ztráty: Teri pláštěnka na bágl – letěla s větrem do Brna hned jak Teri vylezla z chaty a Joskinův pás, který letěl za pláštěnkou. Joskin to zjistil až za chvíli a chytej vítr…


Nadějné ráno

Terka Trpělivá

Pořád ještě dobrý - Joskin, Saša, Teri

Joskin

Závětří

Teri peče s kuchtíkem

8.3.2009

Snídaně, díky za azyl a valíme na Macochu. Prej je hodně vody a neprovádí se. Provedem se sami naučnou stezkou a bude nám to tečkou.


Prej je hodně vody??

Foto: Iva

Článek: Iva

PS: Teri, Sašo, Joskin díky, je s Vámi dobře i ve vichřici. Díky všemu a všemi směry, já mám natankováno

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>