Schneebergwand + Dachstein z Adamek Hütte

29.-31.8.2008

Terezka, Raďas, Zdenda, Iva

Raďas má jediný možný termín, kdy vyrazit do hor. Rosný bod v pohodě, Zdenda si uzrál večer, den předem, Terezka je jasná, já samo taky a to se nedá potom ničím zastavit.

29.8.

Vyrážíme z Písku v 5h. Hm chválím, prodlevy na nule. V 10h je výsadek u Gosausee (933m). Pro Kukyho na chatu mám medovinu a makové buchty, které chráním vlastním tělem před žrouty pana Zdeňka a pana Radoslava. Na Adamek H. (2196m) jsme za 4h. Kuky s námi již počítá, stahuje plamen pod hrncem na mírno a mastíme za ním do stěny za chalupou. Lezli jsme za sebou, ale Kuky v obavě, že mu uteče těsto, nebyl za chvíli vidět a já s Raďasem se zapráskla do ňáký a těžký 6. Raději jsme z toho vycouvali. Terezka oběhla kopec po feratě a mazánkové nahoře měli perníček. Po večeři se Kuky vytasil se svou lihovinou z brusinek a šišek z limby (ta byla mňamňam a ta vůně, váhala jsem, kam si jí mám nalejt).


Srdíčková oblast jezerní - Gosausee

Srdíčková oblast skalní

Adamek Hütte

Hüttebrloh

Zdenda a Kuky

Zdenda a Raďas

Mlsouni na vrcholu

Totál plná chata

30.8.

Banda vylezla až v 7,30h z pelechů. Byl čas, tak jsem je nechala. V plánu máme Schneebergwand Dir. SW-Pfeiler IV-V+. Terezka jde s námi a pak pokračuje ve výběhu. My traverzujeme trochu vzdušným terénem k nástupu . Je to nádherná cesta, pevná, neolezená, dobře zajištěná. Beru to jako odměnu za ten krpál z Gosau. Na vrcholu je blaho, nikde ani noha, jen my a výhledy. Padla i myšlenka v neděli jít s Terezkou v rámci její rekonvalescence po hnusné chorobě normálkou na Dachstein. Snášela vše dobře, takže proto. Tery samo je pro. Kuky jí půjčuje vše potřebné. Večer se jde chrnět brzo, protože jídelny jsou plné nocležníků.


Terezka

Raďas před útokem

Kl. Gosaugletscher

Přístup k SW-Pfeiler

Ivy zaááda

Vrcholovka proti sluníčku

30.8.

Skoro celá chalupa tahne na Dachstein. Ráno je jako ve zbrojnici. My hodili jen zadkem a vstali již do klidu. Vrchol – mraveniště jsme měli při relax chůzi za 3h. Tery opět v pohodě. Sestup si užíváme až na chatu,kde se odměňujeme pivkem a koláčem. Znova bágly na hrby a mažem proti slunci dolu. Ještě čvachtačka v jezeře a znovuzrozeni hurá domů.


Ledyho vlna

Vrcholovka Dachstein 2995m

Bischofsmütze

Hochkönig+Torseil

Schneebergwand - náš 2.Turm

Vše pro dobré foto

Pohoda a můj vzor - Alpindame vedle

Anakonda Alpská

Má lázeň, ostatní jen šplouchando

Zmyjí zmyjátko

Foto: všichni

Článek: horomil Iva, co děkuje všem a všemu

PS: Kuky zdraví celé Čechy

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>