Schwarzenstein 3369m v plné skialp polní

1.-4.5.2008

Iva, Raďas + závoďáci Marťové z Plzně

1.5.2008


Sraz je v 10h u nás na vsi. Dříve nemůžem, páč Raďas se přiřítí přímo ze služby. Počasí by mělo vyjít, lavinovka je pro všechna údolí za 2 a odpoledne za 3.

Po páté hodině jsme na P u Breitlahner G. a jdeme se optat, jakpató vypadá v hoře a že bychom ještě stihli na Berliner Hütte. Martin vidí známé (Milan Wlasák-žádné ucho, jeho žena je nej. skialpinistka) co nás nešetří realitou. Chtěli totéž co my a fofrem se vrátili. Lavinovka ne za tři, ale za pět, tj. vše v pohybu. Protahujem ksichty, páč co teď? Nabízí se nám zde přespání za 8EUR. Kuchtíme na P a pro zítřek je nový plán lyžo v Hintertux. Je tu lehká tůrka na Hoher Riffler, tak se uvi. Ještě se jdeme podívat, kam je to bez sněhu. Večer s jedním pivkem a šup do pelechu.


Hodně se tu i leze

Maglajz všem

Tam nemůžůůůů

Klausen Alm

2.5.2008


Snídaně opět na P. Vedle nás jsou Rakušáci, které varuji před lavinovým nebezpečím. Taky s tím nepočítali a mění plán. Hintertux – Bože, co tu dělám??? Davy nás pohltily, narvaly před kasu. Vyplázla jsem to, co jsem nechtěla, pak znova davový chumel nás dávkovačem natlačil do škatule na laně, díky jehož konci nás to vyplivlo ven do šíleného rachotu TUC-BUM do hlavy. Já, starej metloš, pražská větev, jsem zde plachou zvěří. Snad, až se vzdálíme, bude líp. Prd, ani vzdálenost nebrání TUC-BUM do hlavy a svahy jsou i díky tomu v pohybu. Mraky se cukaj, terén se nám přestává líbit a my se pokorně vracíme na bezpečné masité sjezdovky. Prd č.2. Raďas je sestřelen dvoumetrovým masem a pro případ, že by se mohl odplazit, přetažen hranou přes obě holeně. Bože, kde jsou mé hory, které mám tak ráda? Přežili jsme do 16h a odjíždíme zpět na Breitlahner. Takže, dva dny v kopru a co dál? Počasí má být v pohodě a my se shodujeme, že bychom ráno vyrazili aspoň na Berliner H.


Snídaně a družstvo Rakušáků

Hoher Riffler 3231m

Začíná sněžit a vše je proti nám

Rochnění přes laviniště

Hintertuxové a tucové šílenství

Náš azyl

23.5.2008


Je 5.30h, začíná svítat, máme vše na hrbech a vyrážíme. V noci jsem slyšela slušnej rachot a vidíme, že to bylo z druhého svahu. Moc tu neokouníme a rychle pryč. Na chatě jsme skoro za čtyři hodiny a za námi přichází i Rakušáci. Přebáglovali a mastěj na Schwarzenstein. My šli jen omrknout nástup, jejich postup, pak trochu slunění, flákání a vymejvání mozků. Hintertux se mi dávno vykouřil z hlavy a je zase dobře. Vidíme i Feldkopf (Zsigmondy Spic-Zillertálský Matterhorn) na který jsme se škrábali v 7/2006. Raďas dosáhl gulášové barvy a počal se trochu ošívati. WR praská ve švech, místa akorát. K večeři máme 1x kuk do prázdného ešusu (jídlo SE zapomnělo). Jsem to ale tolerantní žena. V opačném případě bych byla pravděpodobně mrtva a těch keců o Alzhaimerovi. Chrnět jdeme brzo a nejenom my.


Ledopád pro ledomily

Berliner Hütte 2044m

Máme čaj, čaj, čaj

Hlavolam? Nebo jen vodník?

Schwarzenstein 3335m

Šmarjá, co je to za ptáka?

Zapadlý bernardýn

Jak dlouho se tu mám ještě smažit?!!

Jen co usuším prádlo!

Feldkopf

Zdroj vody díky závěsu na břevnu, kterému se muselo věřit.

Bod A: velká možnost tam zahučet

Bod B: velká možnost tady vyplavat.

Jsem trochu přičmoudlej nóó

4.5.2008


V 6h vyrážíme. Postupujeme pomalu, páč se škrábem přes sjeté hrbaté lavinky. Teprve výš je to lepší i slunce nás šetří a terén je pevný. V sedle 3143m se noříme do melhoviny a vítr dává o sobě vědět. Hřebínek je pěkně nasněženej, ale ňák nemá konce. Jé, vrchol. Nic není vidět. Takže jen rychlé foto a zpět. Trochu je difuska. Níž je zas líp a pro sjezd je to ideál i pro kolenní chcíploše. Naprosto spokojený jsme zpět na Berliner Hütte. Dáváme rychlobufet (čaj z brusinek), v rezervě byly ještě dvě čokotyčky, balíme a mizíme. Ze sněhu je kaše a hůlky se v hangu boří až po rukojeť. Jsme rádi, že jsme na cestě. Slunce slízlo sníh a my musíme pěšo. Mé botky nejsou chodky a nabírám podkožní tekutiny ve velkoplošných rozměrech. No a cóó, stejně je mi dobře a přihazuji do báglu nádhernej šutr. U Barušky už je v provozu naše kuchyň. Vyskakuji z bot a odcházím do lázní pod mostem. Uááá, to je nádhera. Jo jo koupel v ledovcové vodě, to je mi o dvacet let míň. Musím vylézt, nebo budu za chvíli šišlat. Pak nacpat břicha, spakovat Barušku a hurá domů


Dlouhej hřeben

Gr. Mörchner 3285m

V prádelně a stále na hřebeni

Dobrej čas, 4h, o hoďku lepší, než uvádí průvodce.

Krásnej sjezd

WR u Berliner Hütte

Ano, ano, už se budu chránit.

Trochu to tu strašilo

Nadílka z 1.5.

Pípáky na prd

A stále se sype

Nadílka z 2.5., 500m od Breitlahner G. To tu včera nebylo.

Tvář si nechám omýt a dál si mohu snít.

Nožičky moje, ještě dva krůčky, pak bum na záda.

Hlad byl velikej

Díky všemi směry. Hoře zdar.

Článek: horomil Iva

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>