Tisá 008

V pátek o čtvrté vyrážíme již známým směrem na sever. Jak už to bývá, nadešel čas her na pískovišti. Po cestě nabíráme posledního člena a valíme dál. Do Tisé dorážíme v půl osmé večer. Kemp zeje prázdnotou a zem je nasáklá jak houba. Stavíme stany a přijíždí Zdéňa, který maká v Jáchymově. Zažeháváme oheň a těšíme se na zítřek.

Začíná se blýskat a zahaluje nás mrak. V noci se odehrává něco mezi silnou letní bouří a blizardem. Poryvy větru zkouší naše přístřešky. Petr má nový stan z TESCA, Zdéňa ho celou noc jistí vleže napříč. Ráno se probouzíme a je rozhodnuto. Lyže namažeme modrým extra a pod patu červený. Všude leží tak 2 cm sněhu. Místo lezení to vypadá na procházku do okolí.


Čumilové skalní pískomilní

Skalní město

Asi v deset vyrážíme směr Ostrov a dále do Bielatalu. Cestou si dáváme česnečku a pivo v Ostrově v kempu. Obsluha je opět jiná a jako vždy ne moc příjemná, ale asi jde o zvyk. Obdivujeme skalní věže a masívy v Bielatalu a slibujeme si, že sem určitě vyrazíme. Důkladně prolézáme nejbližší známý cíl Nymphenbad. Je čas se pomalu vrátit.

Jdeme zkratkou do Rájce - o co je to horší, o to je to do kopce. Cesta se změnila na bahenní kůru, tak si jí důsledně vychutnáváme. Dáváme malou siestu na hranicích a zapisujeme se do vrcholové knihy, kterou sem umístil spolek SBB na památku pana Willy Becka Ten v roce 1934 uskutečnil výstup severní stěnou Eigeru.


Siesta

Míjíme opuštěný hostinec „V Zátiší“ a pokračujeme směr kemp. Cestou sbíráme suché dříví na večerní oheň. Po příchodu do kempu rychle posvačíme a jdeme lézt do Malých tisských stěn. Docela se daří a tak pokračujeme až do západu slunce. Najednou přibíhá Pája Mináč. Vychrlí na nás novinky z Lučice a pak unáší Petra směr Kačák.


Zdéňa neohroženě stoupá vzhůru

My ostatní taky končíme s lezení a jdeme za nimi. Jestli byla v Ostrově obsluha nevlídná, tak tady si nás pro jistotu ani nevšimnou. Po urgenci přímo na baru přichází slečna a s nelibostí nás obslouží. Cukr k čaji donáší nasypaný ve velkém panáku, ale lžičku asi považuje za zbytečný luxus. Je čas platit. A to je překvápko – 2 piva, 1 turek, 1 startky a 1 chipsy – podtrženo a sečteno 34 Kč. Valíme bulvy a slušně slečnu upozorníme, že to bude asi omyl. Tím jí ještě více naštveme a raději zvedáme kotvy. Zkrátka jiný kraj, jiný mrav.

V kempu zažíháme oheň, ale to dřevo ne a ne hořet. Co si počít? A tak střídavě funíme do ohně. O půlnoci jdeme spát. Ráno nás vítá sluníčko. V klidu a pohodě snídáme. Do stěn vycházíme okolo jedenácté. Honza s Petrem jdou na R.U.R Zdéňa jen přihlíží a Katka s Pájou pokračují dál podél hřebenovek. R.U.R se daří a je z toho velká radost, i když ruce pěkně mrzly a foukal silný vítr. Přesun dále za Pájou a Katkou a hurá na další cestu. Trochu se zatahuje a najednou začíná pršet. Déšť se postupně mění v liják. Vracíme se do kempu zabalit a tradááá domů.


RUR

RUR podruhé

Přátelství na laně

Vrcholové foto

Pája v akci

I v Tisé hnízdí ptáci

Víkend vydařil a těšíme se na příště.

Účastníci zájezdu: Luky, Katka, Petr, Honza R., Zdéňa a Pája Mináč

Vylezeno: několik zajímavých cest

Počasí: 9 druhů během 24 hodin

Zpracovala: Agentura LaK

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>