Na jih Francie s Mírou - do Finale bez Míry

Geny ze severu – Zdenda K., ze Strakonic – Peter R.

Oddílový kokon - Standa H., Honza N., Vašík H., Romario V., Iva U.

6.3. – 15.3.2008
6.3.2008 čtvrtek


Úúúž je to tu. Konečně odjezd. Romario bere velký vůz. Jaký? Stříbrný (odpovím já – ženská).

V 5h nás začíná nakládat. Valíme přes Německo a v 18h jsme u Míry – Doktora v Autun. Zrovínka mu končí šichta a pašuje nás přes vrátnici nemocnice do svého apartmánu (bývalá porodnice). Klíšťatům je vlastní, že se rozlezou, zalezou, zakousnou, sají a tak se i stalo. Míra s námi mohl na jih až v sobotu, což nám zase tolik nevadilo, protože nikomu nic nechybělo. Co bylo horší, že oblačnost se nechtěla odsunout do pryč a měla se zahušťovat do vodních sloupců.


Posádka vozu

Lehy v zadní linii a mazancová krabička pro mazánky

S Mírou v jeho hnízdě

7.3.2008 pátek


Stavíme se na zadní a ozvěna rozsáhlých prostor u Míry nás trochu mate v orientaci. Jedeme se mrknout do blízké oblasti Mout Rome Chatey. Průvodce nemáme, nevadí. Na kopci je krásné skalní město – dům vedle domu. Jen zde postavený vysílač je každému ?. Cesty 15-20m, dobře zajištěno a nepršííí. Co chtít víc.


Ranní siesta

Hledání

Skalní město

Honza + Standa

Lezecké trio - Zdenda, Vašík, Romario

Zdenda

Krkoun - nic ti nedám, sám mám málo

Opidum pod skalním městem

Na sud nebylo, ale na kanystřík z fondu PHM jo

Stačilo ukázat a teklo

8.3.2008 sobota


Předpověď počasí se zhoršuje a Míra nám poskytuje azyl třetí noci v porodnici. Rodí se tu návrhy co dál. Prší, leje, chcá. Volíme kulturu v Autun. Takže… lázeňské město, Katedrála sv. Lazara s kamennými plastikami, Z.Š. kterou navštěvoval Napoleon, Vojenská akademie, náměstí, park. Hle hle, že by se vypršelo? Stojí nám to za to a jedeme objevovat. Uááá, úžasný hradby Cormor Legrand, 30-40m stěny. Nakukujeme místňákům do průvodce a šup do cest. Sluníčko a větry byly s námi. Jenže ne dlouho a začalo zase .… Zastavujeme se u zámečku v Sully. Nekontrolovaně se rozeběhnem do terénu a po pár urvaných snímcích jsme osobně vypovězeni z pozemku hraběnkou s dvěma chrty (psy, ne muži) u nohou ji sedících. Jenže není vyhození jako vyhození. Tohle bylo na úrovni.


Jehličnaté něco (douglaska?) a jen plot mě zastavil před objetím

Katedrála sv. Lazara

Cormor Legrand

Kdo to slepil? Pšt...nebo spadnu

Vašík. Kout vlevo byl taky pěknej

Zámeček paní hraběnky

9.3.2008 neděle


Chceme na jih. Kašlem na prognózy a jedem. Míra jede svým autem, aby se mohl ve čtvrtek škubnout zpět z důvodu PP. Máme najeto 600km a hledáme kemp v Chato Double. Je zrušen, je skoro tma a my nevíme kam se upíchnout. Diplomat Míra domlouvá s majitelem vinice povolení k postavení stanů. Povoleno s podmínkou - zítra musíme pryč. Čvachtáme se v jílovišti, ale stavíme a vaříme bez deště. Ten však v noci znova spustil.


Klíšťata před bývalou porodnicí

Údajně pro nevěrnou manželku, hmm, je to k zamyšlení

Zavažte mi střevíček melouni

Alpičky

10.3.2008 pondělí


Každý si ve stanu říká: „No to budu balit pěknej hnůj“. Realita je ještě horší. Jsou čtyři stany, jeden má vlastnosti stanu, ostatní slouží jako průtokový ohřívač vody. Horal se diví, lezci ne. Nu co, je ráno a noc bude pak. Předpověď setrvalého deště se potvrzuje a pro Míru další cesta s námi k moři ztrácí význam. Je škoda, aby si na tenhle humus vyplácal dovolenou. Hnůj zabalen, na botách máme jílové bačkory a přesto stále věříme v lepší. Míro, díky za vše.

Projíždíme Monaco a lana vody stále visí z oblohy. Máme směr do Finale Ligure, kde by měla být trhlinka pro slunce. Nikoho nenapadlo vzít průvodce pro celou Evropu. Nový pro tuto oblast by měl být už v prodeji i něco k snědku by se šiklo. Peter dostává na pumpě kontakt na ubytování v Orco Feglino (díky kvalitním stanům bylo nutné něco sehnat). Spolu jsme vytvořili jednoho komunikativního EURopana a šli jsme sondovat. Berem tóóó, nocleh 8EUR, teplá sprcháá. Manžel zemřelé Angioliny Gravano měl své kouzlo, skoro bych řekla, že nám byl seslán. Padáme do suchejch postelí, nad námi se otřásá dálniční viadukt a nám je to jedno.


No tohle mě přece nemůže rozhodit

Monaco

Mumie postelová

11.3.2008 úterý


Okenice jsou zavřené. Má tu někdo odvahu je otevřít? Je, je, je to možný? Svítí slunce!! Rychle ven a loučíme se s naším zachráncem. Snídáme u auta na sluníčku a věříme, že už jsme si svý vybrali. V kempu u Antonia stavíme stany. Pak Falesia del Eco. Ustarané rolety na čele se nám vyhlazují blahem, konečně lezem


Někdo to vidí,někdo ne

Finale Ligure

Věčný námět

Honza před skokem

Iva - reakce na Peterovo: tak si to vyzkoušej sama

Romário - má tóó

Nevinné vinné zátiší

12.3.2008 středa


SLUNCE a díky novému průvodci nová velká oblast Toirano . Za závorou je neplacené parkoviště. Pak vzhůru podle značení. Cestou míjíme chráněnou krápníkovou jeskyni. Jsme pod naší stěnou. Lezení je po pevných lištičkách a všem se to líbí. Před 18h kolem nás probíhají lezci a ukazují nám na hodinky. Pochopit, VCD? Cvak! Tý jo, že ta brána, co jsme ji míjeli se zavírá a asi v 18h, že jo? Rychle aspoň někdo ať dostane auto za bránu. Meteleskubleskudolu, zbytek balí matroš a docházíme pěšmo před bránu.


Stěna uprostřed je naše

Kresby v lomu

Zdenda

Vašík + Peter

Vašík

Standa

Honza

13.3.2008 čtvrtek


SLUNCE a Monte Sordo


60m spárové linie se nám moc líbily

Honza usazen ve zkornatělé tepně

Vašík tamtéž

Jo, jo děti, tak tudy se lítá do světa

Trhani u Antonia

14.3.2008 pátek


SLUNCE a Tempio del Vento. Za vysněnou Honzovo a Vašíkovo oblastí jsme bez průvodce kličkovali, prodírali, vstávali a padali než jsme ji objevili až do oběda. Tlupa pozbývala jednoty a byl nastolen černý humor. Byl to poslední lezo den a my chtěli lízt po skále ne po zemi. Honzu před vraždou zachránil skalní bůh, kterému i děkoval. Musím říct, že dlouhé hledání bylo odměněno krásnými cestami a ne každý dá kůži na trh.


Naše základna

Kde jsme, když to tu není? Měli jsme nafoceno pár listů průvodce.

Děkuji, že jsem nalezl ono vysněné

Honza

Rozloučení

Peter pod křídly kamenného orla

Zatáčka do reality

15.3.2008 sobota


Odjezd domů díky spolehlivým řidičům (Romario+Peter)


Celkem najeto 3000km za SLUNCEM

Výkony: jen ke spokojenost všech i za cenu pytlů a letových drah

Foto: Honza + Iva

Článek: Iva, co to jináč neumí

<~1~2~3~4~5~6~7~8~9~10~11~12~13~14~15~16~17~18~19~20~>